Після угоди з ЄС на Україну чекає економічний підйом - експерт

Після підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС на Україну очікує економічний підйом, який свого часу пережила Польща.

Таку думку висловив експерт Інституту світової економіки Петерсона у Вашингтоні Андерс Аслунд в інтерв'ю телеканалу БТБ, повідомляє УНІАН.

"Це буде повна трансформація української економіки, на кшталт того, що ми бачили у Польщі. Економіки цієї країни та України - не лише сусідські, вони також дуже схожі", - сказав експерт.

Він навів приклад, що коли Польща увійшла до німецького ланцюга постачань, то її ВВП потроївся, порівняно із 1990 роком.

Аналітик переконаний, що європейські інвестиції підуть у пріоритетні галузі української економіки.

"Ми зможемо побачити, що українські компанії стануть супідрядниками з європейськими. Буде видно, що європейські компанії робитимуть більше прямих інвестицій в Україну, і це дійсно зможе трансформувати вашу економіку", - сказав Аслунд.

На його думку, інвестиції будуть йти не в "сталь чи хімікати", а в "більше виробництво товарів та послуг".

"Я думаю, IT-сектор України зросте надзвичайно, триватиме розвиток аграрного сектора. Виробництво продуктів харчування буде рухатись у бік технічного ускладнення", - підсумував експерт.

Як відомо, Україна і ЄС планують у листопаді цього року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі.

Переговори з приводу цієї угоди розпочалися ще в 2007 році, а 30 березня 2012 сторони парафували цю угоду.

18 вересня Кабінет Міністрів схвалив проект Угоди. З ним можна ознайомитись на сайті уряду.

Як відомо, учасниками Східного партнерства з Євросоюзом є Україна, Молдова, Вірменія, Грузія, Азербайджан і частково Білорусь.

Україна і Молдова планують підписати угоду про асоціацію на саміті в листопаді, в той час як Грузія тільки парафує цю угоду.

Також парафувати угоду планувала Вірменія, однак під тиском Росії вона заявила, що увійде до Митного союзу.

Росія здійснює сильний тиск на сусідні країни у зв’язку з їх бажанням інтегруватись з ЄС. На днях на асамблеї ООН про це наголосив у своєму виступі президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

Як повідомлялось, нещодавно посол ЄС в Україні Ян Томбінський спрогнозував, що створення ЗВТ з ЄС принесе Україні 6% росту ВВП.Коментарі

Додати коментар


i

многое зависит от наших производителей товаров,чем быстрее они поймут что надо вложить деньги в реконструкцию своих производств и начать выпускать продукцию отвечающую стандартам ЕС,тем более для них безболезненно пройдёт адаптация,но пока они занимают парадоксальную позицию-всячески "вставляют палки в колёса "европейской интеграции и тем самым теряют драгоценное время для обустройства своего бизнеса.

ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:13

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.