Від зниження рейтингів України виграють міжнародні спекулянти - експерти

Від зниження рейтингів України агентством Moody's виграють міжнародні спекулянти, які, скуповуючи зараз суверенні єврооблігації, що подешевшали, отримають вигоду від їх подальшого перепродажу.

Про це пише DT.UA.

Як зазначають експерти видання, "подібна схема також досить масштабно використовувалася у випадку з Грецією".

"Швидше за все, ситуація з цінами на єврооблігації в найближчі пару тижнів стабілізується, однак це відбудеться на високих рівнях - ніяк не нижче 10% річних", - кажуть з цього приводу аналітики "Райффайзен Банку Аваль".

При цьому нинішнє зростання прибутковості українських суверенних зобов'язань після рішення Moody's експерти вважають "дещо емоційною реакцією інвесторів", адже "не факт, що песимістичні прогнози агентства матеріалізуються".

"Moody's привів найгірший сценарій розвитку подій. Ми дотримуємося більш нейтрального. Так, погашення зовнішніх боргів до кінця 2014 року становитиме близько 11 мільярдів доларів. І хоча ця заборгованість велика для України, не можна однозначно стверджувати, що вона не підйомна" , - сказав аналітик "Арт-Капітал" Ігор Путілін.

У свою чергу, глава аналітичного департаменту Eavex Capital Дмитро Чурін констатує, що Moody's при перегляді рейтингу України керувалося принципом "краще зробити і пошкодувати, ніж не зробити нічого".

Він звертає увагу, що рейтинг України на рівні Caa1 вже встановлювався Moody's в 2009 році на тлі важкої економічної ситуації в усьому світі.

Як відомо, агентство Moody's знизило рейтинги 11 українських банків до рівня Caa1.

Ще раніше Moody's знизило рейтинги 6 провідних українських компаній до рівня Caa1 з B3.

Рейтинг українських компаній і банків агентство знизило услід за зниженням рейтингу українських єврооблігацій 21 вересня з рівня з рівня B3 до Caa1.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:21

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.