Бізнесмен Курченко створив "енергоресурсну піраміду" - ЗМІ

Бізнесмен Сергій Курченко створює "енергоресурсну піраміду", позичаючи газ в газотрейдерів і розплачуючись за нього після продажу підприємствам. Однак, у цій схемі бізнесмен вже заборгував як Фірташу, так і "Нафтогазу".

Про це пише видання "Дзеркалі тижня.Україна" у статті "Молодобоги пожирають титанів?".

"Курченко створює ресурсні піраміди, а точніше, енергоресурсні (нафтопродуктову і газову)…Він бере ресурс в одних, продає іншим", - пише видання.

Як зазначається з посиланням на джерела, у Курченка тільки в 2012 році "загубилося" не менш як 500 мільйонів кубометрів газу на 178,5 мільйона доларів.

"У лабіринтах підприємств, афілійованих із бізнесом Курченка, йдеться про газ, узятий в Ostchem Holding і "Нафтогазу" та перепроданий компаніями холдингу СЄПЕК промисловим газоспоживачам", - пише видання.

За даними видання, "25 червня 2012 року ТОВ "ГазУкраїна-Трейдинг" одержало від НАКу газ на суму близько 1,1 мільярда гривень. Через добу інше ТОВ - "ГазУкраїна-Коммерс" одержало за тією ж схемою газ на суму 3,53 мільярда гривень".

"Обидва ТОВ навіть зробили умовні перші проплати, щоб власник ресурсу не хвилювався завчасно. А коли НАК "прозріла", її газ уже давно й успішно було реалізовано. Тільки от основних платежів за нього "Нафтогаз" так і не дочекався", - пише видання.

За інформацією різних джерел видання, компанії, афілійовані з холдингом Курченка, продали торік мало не вдвічі більше, ніж отримали реального ресурсу з різних джерел - понад 800 мільйонів кубометрів газу (за іншими даними - понад 1 мільярд кубометрів).

"Це не рахуючи боргів компаній "ГазУкраїна-Коммерс" і "ГазУкраїна-Трейдинг", які теж належать до групи компаній Курченка (хоча він від них і відхрещується), перед НАК "Нафтогаз України" за газ, отриманий у цієї компанії та проданий ще 2011 року на суму 235 мільйонів доларів. А з урахуванням позовних вимог "Нафтогазу" сума боргу вже перевищила 2,5 мільярда гривень", - пише видання.

Однак, як зазначає видання, на схемі бізнесмена попався не тільки "Нафтогаз", але й Ostchem Дмитра Фірташа.

За даними видання, компанія "Лідер-газ", що належить до групи СЄПЕК Курченка, отримала від Фірташа в 2012 році близько 500 мільйонів кубометрів газу.

А тепер стало відомо, що у Фірташа досі не оплачено частину з імпортованого минулого року російського газу.

"Поки що баланс поставленого ресурсу та отриманої плати не сходиться. Подейкують, що не сходиться на 400 мільйонів доларів", - пише видання.

Хоча, як додають у статті, "неоплачений газ не випарувався, а був благополучно проданий".Коментарі

Додати коментар


Гость

Какой то хренов курчеко, бывший водила, на которого Янукович мл заводит активы... фу как от этих всех ублюдков тошнит... Близится время, когда их будут рвать на ремни.... близится....

остап ибрагимович

я зиц председатель Фунт-я при всех сидел...

ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 20:32

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.