ЄЦБ зафіксував нове погіршення ситуації на кредитному ринку єврозони

Кредитування приватного сектору скоротилися в серпні на 2%, це найбільше зниження за 16 місяців, повідомив ЄЦБ.

Про це пишуть "Вєдомості".

Як зазначають експерти, це ще один аргумент на захист політики кількісного. Поки всі інвестори чекають від американської ФРС скорочення обсягів викупу держоблігацій, Європейський ЦБ готовий рухатися в протилежному напрямку.

"Ми готові використовувати будь-який інструмент , включаючи ще одну операцію довгострокового рефінансування" - заявив президент ЄЦБ Маріо Драгі.

Європейський ЦБ не готовий згортати м'яку політику, заявив вчора і член виконавчої ради банку Йорг Асмуссен . Він запропонував світовим регуляторам координувати свої дії.

"Нам треба посилати ясні сигнали, щоб не дивувати ринки", - сказав Асмуссен.

ЄЦБ також обіцяв утримувати ставки на низькому рівні тривалий час або навіть знизити їх, якщо це буде потрібно, наразі базова ставка рефінансування - 0,5%.

Ситуація в економіці залишається нестабільною, безробіття - високим, спад ВВП становитиме 0,4% цього року , в наступному - регіон повернеться до зростання в 1%, прогнозує ЄЦБ.

Перші ознаки поліпшення Євростат зафіксував у другому кварталі - зростання економіки на 0,3 % після спаду протягом шести кварталів поспіль.

Як відомо, споживчі ціни в єврозоні у серпні 2013 року зросли, за остаточною оцінкою, в річному обчисленні на 1,3 % - на рівні очікувань.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.