Спростування
Спростування
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Від зниження рейтингів України виграють міжнародні спекулянти - експерти
VS Energy має намір відсудити у Жеваго 40% Полтавського ГЗК
"Газпром" виставить Україні новий штраф в 12 мільярдів?
МВФ заявив, що до кінця осені переговорить з керівництвом України
Верховний суд ліквідував шпарини, що дозволяли боржникам, які взяли гроші під розписку, ухилятися від сплати боргу.
Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Як зазначається, 18 вересня Верховний суд постановив, що "письмова форма договору позики внаслідок його реального характеру є доказом не лише факту укладення договору, а й факту передання грошової суми позичальникові".
До такого висновку судова палата у цивільних справа ВСУ дійшла в рамках судової тяганини між двома громадянами, один з яких ще у 2008 році позичив іншому 300 тисяч доларів на шість днів.
Боржник гроші не повернув, однак кредитор звернувся до суду тільки майже через три роки – у 2011 році. В якості доказу, як пише видання, кредитор вказав, що підписання договору і передача коштів відбулись у присутності двох свідків. Позичальник це заперечував.
Як зазначає видання, суди по-різному оцінювали докази сторін, зокрема, апеляційні суди ставали на сторону позичальника, зазначаючи, що з договору не випливає, що позичальник взяв гроші, оскільки в документі зазначалось "бере".
Однак, Верховний суд, спираючись на статті 1046, 1047, 1049 Цивільного кодексу, не тільки підтвердив, що договір позики означає факт передання грошей, а й визнав, що такий документ може бути підписаний тільки позичальником - підпис кредитора не потрібен.
ВСУ встановив, що хоча у позиці беруть участь дві сторони, однак, договорі є одностороннім - після його укладення всі зобов'язання покладаються на позичальника. Крім того, ВСУ вимагає, щоб суди виявляли правову природу цих документів незалежно від їх найменувань.
ВСУ також зазначив, що відсутність у договорі інформації про те, в якій саме валюті був узятий борг (американські, канадські або австралійські долари), може вплинути на визначення розміру боргу, але не є підставою для відмови в його стягненні.
Юристи кажуть, що своїм рішенням ВСУ спростив процедуру стягнення боргів з фізосіб за розписками, оскільки до цих пір багато судів не визнавали їхню правомірність.
"Багато судів вважали, що розписка повинна йти на додаток до договору позики і сама по собі не підтверджує природу передання грошей у борг. Тепер у судів є чітка позиція, на яку вони будуть орієнтуватися" , - сказав з цього приводу керівний партнер юркомпанії Jurimex Юрій Крайняк.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.