Відсьогодні єдині соціальні внески буде збирати Міндоходів

З 1 жовтня прийняття звітності про суми нарахованого ЄСВ на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та облік сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників здійснюватимуть органи Міністерства доходів і зборів.

Про це пише УНН.

З початку року Пенсійний фонд зібрав 123 мільярди гривень єдиного соціального внеску . Про це повідомив директор Департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір.

"За січень – серпень до Пенсійного фонду надійшло 123 мільярди гривень ЄСВ, що становить 100,8% від плану надходжень. Якщо ж порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то надходження зросли на 7,3 мільярда гривень або 6,5%", - сказав директор департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір.

Водночас Шамбір нагадав, що 11 серпня набрав чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи", відповідно до якого функція адміністрування ЄСВ передана від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів України. Водночас, за його словами, щоб забезпечити безперебійну роботу в цьому напрямку та уникнути проблем з обліком платежів та здійсненням розрахунків, було ухвалено рішення, що до 30 вересня включно ці функції продовжуватиме виконувати ПФУ.

"Тобто з 1 жовтня прийняття звітності про суми нарахованого ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та облік сплати страхових коштів у картках особових рахунків платників здійснюватимуть органи Міністерства доходів і зборів. Нині завершується передача необхідних документів та баз даних до структурних підрозділів цього Міністерства", - сказав він.

М.Шамбір також зазначив, що на даний час відбувається координація спільних дій між ПФУ та Міндоходів та зборів при проведенні позапланових перевірок у зв’язку з припиненням діяльності юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Як повідомлялось, з 2014 року ставка єдиного соціального внеску може бути знижена більш ніж удвічі - до 18%, а на доходи фізосіб буде поширюватися більш широка прогресивна шкала оподаткування.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 19:27

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.