Через нелегальні паркування Київ втрачає 17 мільйонів щомісяця - прокуратура

Прокуратура Києва оцінює збитки столичного бюджету через нелегальні паркування в 17 мільйонів гривень щомісяця.

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на дані Кабміну.

Як зазначається, уряд звернувся до органів прокуратури з проханням провести перевірку усіх без винятку паркувальних майданчиків у Києві з метою впорядкування цієї сфери господарської діяльності.

"В ході проведених прокуратурою Києва перевірок установлено, що в результаті функціонування нелегальних паркувань бюджет Києва щомісяця недоодержує майже 17 мільйонів гривень податків", - сказано в повідомленні.

Зокрема, порушуючи умови договорів, укладених з комунальним підприємством "Київтранспарксервіс", комерційні структури самовільно збільшують кількість машиномісць на парковках, а також перевищують затверджений тариф на паркування.

Було виявлено, що деякі суб'єкти господарювання навіть після розірвання договорів з комунальним підприємством продовжують нелегально експлуатувати паркувальні майданчики й одержувати за це плату.

У ході проведення перевірок було також установлено факти самовільного захоплення землі.

Зокрема, за висновками органів контролю, на території Дарницького й Деснянського районів столиці суб'єкти господарювання самовільно захопили близько 4 гектарів землі для облаштування нічних автостоянок.

"Ці земельні ділянки використовуються підприємцями за відсутності будь-яких дозвільних документів, у зв'язку із чим уже порушено 6 кримінальних справ", - зазначається в повідомленні.

На підставі виявлених порушень прокуратура Києва заявила 8 позовів про звільнення незаконно займаних ділянок загальною вартістю близько 70 мільйонів гривень і повернення їх у користування територіальній громаді.

Ще 5 аналогічних позовів були заявлені Київською міською державною адміністрацією.

Наразі в судах уже розглядаються 17 раніше заявлених прокуратурою позовів про розірвання договорів між КП "Київтранспарксервіс" і суб'єктами господарювання, які експлуатують паркувальні майданчики з порушеннями.

Як повідомлялось, у серпні Кабмін заборонив організовувати паркування суб'єктам господарювання, крім компаній-операторів.

Крім того, повідомлялось, що за даними депутатів Київміськради столиця щорічно втрачає більше 1 мільярда гривень від поганого адміністрування послуг з паркування автомобілів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 7:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.