Дефіцит зведеного бюджету становить 4,3% ВВП - НБУ

Дефіцит зведеного бюджету станом на початок серпня зріс до 34,2 мільярда гривень, що становить 4,3% ВВП.

Про це йдеться в макроекономічному огляді Національного банку.

"За підсумками першого півріччя 2013 року бюджет виконано з дефіцитом 28 мільярдів гривень (9,7 мільярда гривень - у 2012 році), проте вже за станом на кінець липня він зріс до 34,2 мільярда гривень (4,3% ВВП)", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, порівняно з відповідним періодом минулого року значно збільшився первинний дефіцит зведеного бюджету - до 1,8% ВВП.

В НБУ пояснюють це тим, що обсяги видатків на обслуговування державного боргу у 2013 році "суттєво зросли" - до 19,6 мільярда гривень з 13,2 мільярда гривень за перші сім місяців попереднього року.

НБУ зазначає, що фінансування дефіциту зведеного бюджету в першому півріччі відбувалося переважно за рахунок внутрішніх запозичень.

"Обсяг запозичень на кінець ІІ кварталу становив 77,2 мільярда гривень, з яких: на внутрішньому ринку - 57,5 мільярда гривень, на зовнішньому - 19,7 мільярда гривень", - повідомляють в НБУ і додають, що погашення в той же час становили 35,4 мільярда гривень.

Крім того, НБУ зазначає, що не досягнуто ефекту від приватизації. За перші сім місяців надходжень від неї становили всього 182,1 мільйона гривень, що становить менше 2% від плану на рік.

В НБУ нагадують, що зростання доходів зведеного бюджету за січень-липень до відповідного періоду минулого року уповільнилося до 2,7%.

Доходи зведеного бюджету в першому півріччі збільшилися лише на 2,3 мільярда гривень.

В той же час видатки зведеного бюджету за січень-липень збільшилися на 9,5% відносно відповідного періоду минулого року.

Як зазначається, основним чинником їх зростання були поточні видатки, які збільшилися на 28,7 мільярда гривень або 12% переважно за рахунок зростання видатків на соціальне забезпечення.

А також вагомий внесок у збільшення видаткової частини зведеного бюджету був обумовлений зростанням видатків на обслуговування державного боргу на 48,6% за січень-липень в порівнянні з попереднім роком.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:50

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.