Міндоходів планує ввести 3% податок на інвестиції

Міністерство доходів і зборів вирішило ще трохи удосконалити так званий "податок на розкіш" й пропонує додатково оподаткувати на 3% вклади в капітал господарських товариств, цінних паперів чи корпоративних прав.

Причому планується оподатковувати і фізичних, і юридичних осіб, як резидентів, так і нерезидентів, пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело в уряді.

"Йдеться про публічні та приватні акціонерні товариства, повні, командитні, а також товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", - пише видання.

Власники таких активів на суму понад одну тисячу мінімальних зарплат (1,147 мільйона гривень) або ті, які беруть участь в капіталі на цю суму, повинні будуть щорічно платити податок у розмірі 3% від оціночної вартості таких активів.

Необхідність такої ініціативи в міністерстві пояснюють соціальною справедливістю. "Люди, які декларують внески до статутного фонду, але не показують джерел доходу - це те питання, яким потрібно займатися", - пояснив виданню міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Втім, як зазначається, Клименко не зміг приблизно назвати очікувані надходження до бюджету від введення такого податку.

"Сьогодні ми говоримо про принципи, а не про те, що ми щось зробимо і отримаємо мільйон. Ми будуємо систему, яка буде соціально справедлива, щоб завтра нам не сказали, що тут несправедливість", - відповів він на це.

Видання додає, що цей податок є частиною податку на розкіш (стягуватиметься з квартир, будинків, автомобілів, яхт, літаків, вертольотів, антикваріату), надходження від якого оцінюються в 500 мільйонів гривень на рік.

Як зазначається, в разі прийняття поправок до Податкового кодексу новий податок стане третім, який стягується з операцій з фінансовими інструментами.

Зокрема, зараз при отриманні прибутку від угод з цінними паперами юридичні особи сплачують 10%, фізичні особи сплачують податок на доходи у розмірі 15-17%.

Також з 1 січня вступив у дію акцизний збір у розмірі 1,5% від суми угоди поза фондовою біржею. Надходження за цим збором за даними Міндоходів вже становлять 44 мільйони гривень.

Експерти відзначають, що спірним моментом нової ініціативи є загроза подвійного оподаткування, зокрема, у холдингах.

"Якщо говорити про податок на внесок і корпоративні права, то один і той же актив може два рази потрапляти під цю ставку. При цьому потрібно ще розуміти, як оцінювати внесок", - пояснив виданню юрист Ярослав Абрамов.

А ось керівник департаменту податкового планування в Group DF Володимир Діденко вважає, що така ініціатива з точки зору великого бізнесу не вітається, "тому що це новий податок на інвестиції".

"В результаті більше платитиме саме великий бізнес, так як саме він здійснює великі інвестиції. Такий податок, ймовірно, може відлякати іноземних інвесторів", - вважає він.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:06

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.