До кінця року в Україні може з'явитисяи фінансовий омбудсмен - ЗМІ

Незалежна асоціація банків України за підтримки міжнародних фінансових організацій готує до реалізації проект створення інституту фінансового омбудсмена.

Про це пише "Комерсант-Україна".

26 вересня проект інституту фінансового омбудсмена був затверджений радою НАБУ.

"За основу була взята німецька модель такої структури, яка засновується і контролюється не державою, а громадськими інститутами", - зазначає видання.

За задумом банкірів, омбудсмен буде фінансуватися з внесків асоціації і вирішуватиме конфлікти, що виникають між банками і роздрібними клієнтами при сумах спорів до 10 тисяч гривень.

При цьому з фізосіб, які подаватимуть заяви на розгляд, передбачається стягувати невелику суму - 100 гривень.

Передбачається, що банки будуть в добровільному порядку виконувати вказівки омбудсмена, пише видання.

"Мета омбудсмена - швидко і якісно залагодити суперечку і схилити сторони конфлікту до примирення", - пояснив виконавчий директор НАБУ, голова правління "Укргазбанку" Сергій Мамедов.

За його словами, практика інших країн показує, що рішення омбудсмена виносяться на користь банків і клієнтів в приблизній пропорції 50/50.

Одним із ключових принципів роботи омбудсмена, за пропозицією НАБУ, стане прийом заявок тільки від населення і лише після закінчення строку розгляду скарги банком.

На посаду омбудсмена НАБУ пропонує кандидатів, що мають юридичну освіту, значний досвід роботи в судовій системі в якості адвоката або судді.

При цьому призначеного на чотири-п'ять років омбудсмена НАБУ не зможе звільнити до кінця каденції, навіть якщо виносяться ним рішення не влаштовують банки.

Як зазначається, сьогодні у Світовому банку відбудеться закрите засідання учасників фінансового ринку, на якому будуть розглянуті варіанти інституту омбудсмена в Україні.

"Банкіри переконані, що модель НАБУ буде прийнята за основу, і до кінця року інститут буде організований", - пише видання.

Як зазначив виданню голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук, виникає одне важливе питання - на якій правовій базі буде працювати такий омбудсмен.

"Якщо його повноваження не закріплені законодавчо, то його рішення не матимуть серйозної сили", - вважає він.

Як відомо, в НАБУ входять 94 банки з 178 діючих в Україні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:14

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.