Росія не впускатиме литовську молочку

З 7 жовтня 2013 вводить комплекс заходів з обмеження поставок всієї молочної продукції з Литви.

Про це заявив иглава Росспоживнагляду, головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко, повідомляє ІТАР-ТАРС.

"З початку майбутнього тижня ми почнемо комплекс заходів щодо запобігання доступу на російський ринок продукції з Литви , що не задовольняє вимогам російського законодавства щодо захисту прав споживачів та показниками безпеки" , - сказав він.

У найближчі дні, за словами Онищенка, російські контролюючі органи почнуть робити конкретні кроки в цьому напрямку.

З середини вересня 2013 Росспоживнагляд почав посилювати контроль на внутрішньому ринку за якістю та безпекою молочної продукції, що надходить до Росії з Литви , у зв'язку з випадками позитивних знахідок з відібраних зразків, як за показниками її безпеки , так і якості .

Ряд зразків не відповідав вимогам технічного регламенту Митного союзу на молочну продукцію.

У наступні дні російське відомство приступило до поступового запровадження обмежень на ввезення продукції для ряду виробників з сусідньої держави.

Зокрема, вони стосувалися в тому числі марки Svalia компанії Pieno Zvaigzdes.

Росспоживнагляд 26 вересня попередив про зростання випадків виявлення не тільки неякісних , небезпечних молочних, а й м'ясних продуктів з Литви.

Влітку 2009 року Росія вже забороняла ввезення молочної продукції ряду литовських підприємств . У великих партіях товару - вершковому маслі , сметані , сирі і молоці - були виявлені залишки антибіотика тетрацикліну і добавки доксицикліну .

Росія є одним з ключових ринків для литовської молочної продукції.

Майже 85% експорту припадає на Росію, при тому , що Литва відправляє на зовнішні ринки понад 50% від загального обсягу національного виробництва молочних продуктів.

У 2012 році країна поставила до Росії 370 тисяч тонн молочних продуктів на 193 мільйонів доларів, що становить близько 27% від обсягу литовського товарного молока.

Найбільше Литва експортує до Росії сирів - 39,4 тисячі тонн на 181 мільйон доларів у 2012 році, йогуртів - 1,55 тисячі тонн на 3,87 мільйона доларів , вершкового масла - 267 тонн на 1,3 мільйона доларів.

У п'ятірку найбільших заводів з переробки молока Литви входять Pieno Zvaigzdes,бренд Svalia, Rokiskio Suris, Zemaitijos Pienas, Vilkyskiu Pienine і Marijampoles Pieno Konservai.

Як відомо, 29 липня Росспоживнагляд ввів заборону на постачання в РФ кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen через невідповідну якість.

31 липня Roshen призупинла постачання всіх видів кондитерських виробів у Росію.
Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 21:55

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.