Імпорт газу з Європи залежить від погоди - ЗМІ

Навіть незначне похолодання призвело до того, що потік реверсного газу з Угорщини та Польщі до України різко скоротився, а ціни на нього стали непривабливими.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як заявила в п'ятницю компанія-оператор угорської газотранспортної системи FGSZ Ltd, обсяг імпорту газу з Угорщини в Україну скоротився з 9 до 3,9-5,2 мільйона кубометрів на добу.

А оператор газотранспортної системи Польщі Gaz-System повідомив, що постачання газу через Польщу з жовтня і зовсім припинено. Хоча ще наприкінці минулого місяця добовий обсяг імпорту становив понад 3 мільйони кубометрів.

Як зазначає видання, скорочення імпорту газу Міненерго офіційно не коментує.

Проте джерело видання в міністерстві розповіло, що причина зниження реверсних поставок - в різкому зниженні з початку жовтня температури в країнах Європи.

В результаті, навпаки, зріс обсяг поставок газу з України до Польщі і Угорщини.

"У цих умовах фактично не залишається потужностей для реверсу", - зазначило джерело.

Крім того, зазначає співрозмовник, спотова ціна газу в Європі різко зросла.

Наприклад, у Центрально-Європейському газовому хабі (CEGH) за минулий тиждень - в середньому з 342 до 357 доларів за тисячу кубів.

"З урахуванням доставки до кордону України ціна таким чином становитиме 385доларів за тисячу кубометрів", - пише видання.

За прогнозами аналітика ІФД "Капітал" Віталія Крюкова, вже до середини жовтні ціна газу на CEGH досягне 387,5 доларів за тисячку, а на кордоні з Україною виросте до 415,5 доларів.

Це неконкурентна ціна, підкреслює видання, оскільки "Газпром" зараз продає газ Україні по 407 доларів за тисячу кубів.

Як відомо, в листопаді 2012 року, не домовившись про зниження ціни на газ з Росією, НАК "Нафтогаз України" почав реверс газу з Європи за контрактом з німецькою RWE. Реекспорт російського газу за такою схемою обходиться в середньому на 100 дешевше, ніж імпортований безпосередньо з Росії.

Паливо прокачувалось через Польщу, а в березні цього року також через Угорщину.

Хоча найбільші надії Україна покладає на реверс зі Словаччини, адже з Польщі та Угорщини може отримувати 6 мільярдів кубометрів газу на рік, а зі Словаччини - до 30 мільярдів.

У січні-вересні цього року з Європи в Україну надійшло близько 1,5 мільярда кубометрів газу: через Польщу - 809,2 мільйона, через Угорщину - 680 мільйона кубів.

Основними імпортерами газу з території Європи є НАК "Нафтогаз", група СЄПЕК Сергія Курченка і холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 9:04

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.