Харківський танковий завод заборгував працівникам 22 мільйони - ЗМІ

Борги із зарплати на харківському державному заводі імені Малишева - провідному підприємстві оборонної галузі України - становлять майже 22 мільйони гривень.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

За даними видання зарплату працівникам цього заводу не платять уже чотири місяці.

Один із працівників заводу Микола Бульбаха каже: "І замовлення ніби є, а заробітної плати немає. Комусь там трохи дали, а нам, за те, що ми двигуни робимо, поки нічого не давали".

Він додає: "Одна жінка подзвонила і сказала, що вона на роботу не вийде, бо в неї навіть немає грошей на проїзд".

Як пише видання, за фактом невиплати заробітної плати Харківська прокуратура з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Центрального регіону України вже розпочала досудове слідство.

"Перевіркою встановлено, що за період з червня по серпень 2013 року підприємство мало заборгованість із заробітної плати на суму 21,8 мільйона гривень", - розповів виданню старший прокурор Харківської прокуратури Олександр Говорущак.

При цьому він наголосив, що "грошові кошти, вдвічі більші за суму заборгованості, підприємством витрачались не на оплату праці".

Як пише видання, окрім проблем з боргами працівники підприємства зіткнулись з проблемами щодо охорони праці.

"Ще у 2009 році працівники шести цехів вимагали у керівництва забезпечити їм належні умови праці, бо протікала покрівля, приміщення не опалювались, температура опускалася до нуля і люди буквально замерзали на роботі", - зазначається.

Видання додає, що до цього часу ситуація у трьох цехах на краще не змінилася й спори щодо них не закриті.

В той час "Укроборонпром", якому підпорядкований завод, оголосив план реструктуризації підприємства. Із 570 мільйонів гривень інвестицій, необхідних для цього, держава обіцяє виділити більше половини.

"До 2015 року також планують зайві 500 тисяч квадратних метрів виробничих площ та половину землі передати у власність міста й області", - пише видання.

Таким чином, у оборонному концерні очікують, що обсяг виробництва на заводі зросте у шість разів - до півтора мільярда гривень.

Наразі на заводі 4 тисячі робітників працюють над виконанням тайського замовлення.

Як відомо, 14 вересня на полігоні біля села Чугуїв два танки "Оплот" пройшли успішні вогневі випробування у рамках контракту "Укрспецекспорту" із армією Королівства Таїланд.

На думку керівника "Укроборонпрому" Сергія Громова танки "Оплот" не мають аналогів у світі.

"Якщо Україна виконає умови контракту, то отримає понад 200 мільйонів американських доларів", - додає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:24

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.