Через не утеплені будинки українці втрачають щорічно 26 мільярдів - експерт

Через низьку енергоефективність житлових споруд українці щорічно переплачують 26 мільярдів гривень.

Так вважає голова Асоціації енергоаудиторів Андрій Цибулько, повідомляє "Укрінформ".

"Кожен рік протягом опалювального сезону українці переплачують понад 26 мільярдів гривень", - сказав він сьогодні на прес-конференції.

За словами Цибулька, близько 20 мільярдів гривень з цих втрат - це вартість тепла, яке розсіюється через низьку енергоефективність житлових споруд.

Ще близько 6 мільярдів гривень українці витрачають на електроенергію для додаткового обігріву житла.

На думку експерта, комплексна модернізація старого будинку дозволяє зменшити втрати тепла на 60%, або на 100 тисяч гривень на рік для одного багатоквартирного будинку.

Експерт також вважає, що за рахунок термомодернізації житла економія споживання природного газу може становити 8 мільярдів кубометрів на рік, що становить 17% від загального обсягу споживання газу в Україні.

Раніше повідомлялось, що в розробленій урядом оновленій Енергетичній стратегії України наголошувалось, що 40-45% тепла не доходить до квартир споживачів, адже втрачається при його транспортуванні від виробника через зношеність тепломереж.

Також повідомлялось, що борги населення України з оплати житлово-комунальних послуг на початок вересня становили 11 мільярдів гривень.

Світовий банк рекомендує Україні збільшити середні тарифи на природний газ для населення до рівня тарифів для підприємств ТКЕ - з 895 до 1309 гривень за тисячу кубометрів.Коментарі

Додати коментар


Віктор

Німеччина та Чехія вже утеплила майже 100% "радянського" житлового фонду.Але наші ніколи цього не робитимуть бо доведеться витрачати мільяди щоб отримувати в результаті менше грошей за газ. А на це ніхто не піде - це суперечить "світогляду" чиновництва.

ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 2:50

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.