Уряд введе пільги для вітчизняних НПЗ?

Українські нафтопереробні заводи продовжують втрачати позиції на ринку, у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості заявили, що за підсумками дев'яти місяців переробка нафти знизилася на 34,1%.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Більшість українських НПЗ припинили переробку нафти в минулому році через негативну рентабельність. Це було пов'язано з тим, що мито на експорт нафти з країн Митного союзу в півтора рази вище, ніж мито на експорт готових нафтопродуктів.

Маючи податкову перевагу, російські та білоруські НПЗ витіснили з українського ринку продукцію місцевих виробників. Це призвело до зростання цін на ринку. Так, за даними Міненерго, в 2004-2005 році зростання цін на ринку нафтопродуктів становило 1,6 %.

Частка продукції НПЗ тоді сягала не менше 87%. Після скасування мит на імпорт нафтопродуктів частка НПЗ неухильно знижувалася. Одночасно із зростанням частки імпортерів на ринку зростали і ціни на нафтопродукти, які підвищилися з січня 2012 року на 9,5 %.

Джерело в Міненерго розповіло, що для того щоб українські НПЗ змогли знову нарощувати переробку, держава повинна або ввести мита на імпорт нафтопродуктів, або ввести податкові пільги.

"Кабмін уже розглядав можливість введення антидемпінгових мит проти імпортованих у країну нафтопродуктів. Але оскільки проти цього протестують посольства західних держав - наприклад Литви, - які посилаються на норми СОТ, є й інші можливі варіанти, наприклад введення пільг для НПЗ", - повідомив співрозмовник "Комерсанта".

Вчора, виступаючи на засіданні комітету Верховної ради з ПЕК, керівник координаційного центру з упровадження економічних реформ при президентові України Роман Опімах заявив, що нафтопереробку слід внести до переліку пріоритетних галузей української економіки.

Тоді, згідно з нормами закону "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки" , НПЗ отримають пільгове оподаткування прибутку 0% до 2017 року, 8% - до 2022 року, а також звільнення від ввізного мита та інші пільги.

Як повідомлялось, частка імпортних нафтопродуктів на ринку України зросла в 2,5 рази за три роки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 23:22

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.