Депутати підтримали реструктуризацію боргів комунальникам векселями

Депутати прийняли за основу законопроект, який надає право уряду реструктурувати бюджетну заборгованість з різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з водопостачання населенню шляхом видачі казначейських векселів.

За цей урядовий законопроект (№3358) проголосували 234 депутати, повідомляє "Економічна правда".

Згідно з документом, Кабінету Міністрів пропонується надати право на реструктуризацію бюджетної заборгованості перед підприємствами ТКЕ і водоканалами шляхом видачі фінансових казначейських векселів з ​​терміном обігу до п'яти років і з прибутковістю 5%.

Автори законопроекту називають основним чинником виниклої заборгованості підприємств теплоенергетики за спожитий газ не відшкодовану належним чином заборгованість державного бюджету перед місцевими бюджетами з різниці в тарифах на теплову енергію для населення.

Загальний обсяг такої заборгованості станом на 1 вересня збільшився з початку поточного року до 10,6 мільярда гривень з 3,9 мільярда гривень.

"Це призводить до критичного фінансового стану підприємств теплоенергетики і загрожує зривом опалювального сезону 2013-2014 року в усіх регіонах України, що неприпустимо", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Також у документі вказується, що заборгованість держбюджету перед місцевими бюджетами з відшкодування підприємствам ТКЕ різниці в тарифах на послуги, що надаються населенню з централізованого водопостачання, з початку року збільшилася до 8,2 мільярда гривень з 4,4 мільярда гривень.

Як повідомлялось, Верховна Рада дозволила віддавати в концесію комунальні теплопостачальні компанії та водоканали на термін до 30 років.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 2:36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.