Вільна торгівля з ЄС додасть Україні щорічно 6% ВВП - Фюлє

Режим вільної торгівлі з Євросоюзом, який запрацює у разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС, буде давати українській економіці щорічний приріст більше 6%.

Про це заявив Єврокомісар з питань розширення Штефан Фюлє на круглому столі у Верховній Раді, повідомляє УНІАН.

"Ми провели оціночне дослідження, перед тим як ми почали проводити переговори, і ми вважаємо, що щорічний приріст ВВП України становитиме більше, ніж 6%, якщо зона вільної торгівлі буде повністю впроваджена", - сказав Фюлє.

Комісар також зазначив, що для українських товаровиробників розроблені перехідні положення, які допоможуть українській економіці адаптуватися для переходу на стандарти ЄС.

"Переговори про механізми лібералізації передбачають захист економіки України, щоб зміни не проходили занадто швидко", - сказав він.

Єврокомісар зазначив, що Угода про асоціацію не йде всупереч інтересам Росії, оскільки російська сторона також виграє від його підписання.

"Угода про асоціацію не укладалася за рахунок Росії. Навпаки, Росія також отримає дуже великі переваги від інтеграції країн Східного партнерства у більш широку європейську економіку", - сказав він.

За словами Фюлє, після підписання Угоди про асоціацію ЄС продовжить надавати активну підтримку Україні.

"План дій після Вільнюса вимагає ресурсів, і ЄС готовий продовжувати підтримувати Україну фінансовою допомогою, підтримкою інституційної спроможності та надаючи макрофінансову допомогу", - сказав комісар.

При цьому Фюлє підкреслив, що Україні може бути надана допомога в розмірі 186 мільйонів євро до підписання Угоди про асоціацію і ще 610 мільйонів євро - після підписання.

Фюлє також зазначив, що Україна повинна швидко почати роботу з питань гармонізації законодавства зі стандартами ЄС.

Як відомо, уряд веде посилену роботу над документами, які дозволять попереднє застосування Угоди про асоціацію з ЄС. В такому випадку запрацює до 90% всіх положень угоди про ЗВТ і 50% політичної частини угоди.

Прем'єр Микола Азаров нещодавно заявив, що адаптація українських технічних регламентів до вимог ЄС обійдеться Україні протягом 10 років в 165 мільярдів євро.

ЄС може поновити секторальну допомогу Україні у розмірі 160 мільйонів євро.

Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з ЄС у листопаді цього року у Вільнюсі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:34

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.