Уряд випустить казначейських векселів на 20 мільярдів - ЗМІ

Кабінет Міністрів на засіданні в середу встановив граничний обсяг видачі фінансових казначейських векселів в обсязі 19,9 мільярда гривень.

Про це пише видання "Капітал", в розпорядженні якого є проект постанови Кабміну.

Як зазначається, документ був розроблений за результатами інвентаризації, проведеної Державною казначейською службою та Міністерством доходів і зборів.

Раніше передбачалось, що уряд випустить казначейських векселів на 12 мільярдів гривень для покриття відшкодування з бюджету ПДВ.

Однак, цифру було збільшено на майже 8 мільярдів гривень, зокрема, через заборгованість уряду з різниці в тарифах на теплову енергію і водопостачання.

"Ми дійсно прийняли постанову Кабінету Міністрів про граничний обсяг на рівні 20 мільярдів гривень. Там все: і ПДВ, і заборгованість, і різниця в тарифах", - підтвердив після закінчення засідання Кабміну Юрій Колобок, який і розробляв цю постанову.

Постанова, зокрема, передбачає випуск векселів на погашення фактичної бюджетної заборгованості на 3,599 мільярда гривень, на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію - 4,262 мільярда гривень, на відшкодування ПДВ - 12,265 мільярда гривень.

Як зазначає видання, прогнозні щорічні витрати бюджету на погашення векселів протягом п'яти років становитимуть близько 4,2 мільярда гривень.

Видання додає, що в уряді поки не визначилися з датою старту емісії фінвекселів.

Як повідомлялось, 10 жовтня парламент прийняв за основу законопроект, який надає право уряду реструктурувати бюджетну заборгованість з різниці в тарифах шляхом видачі казначейських векселів.

Також повідомлялось, що Світовий банк вважає хибним рішення уряду про впровадження казначейських векселів для погашення дефіциту бюджету.Коментарі

Додати коментар


Андрій

Сьогодні фінансові векселі є мало не єдиним способом знизити тиск боргів на бюджет. Перевага їхня в тому, що вони не призводять до інфляції, як це може трапитись за рахунок друку додаткової грошової маси.

ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 21:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.