Нацбанк зобов'язав підприємців продавати валютні надходження з-за кордону

НБУ встановив вимогу обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку надходжень в іноземній валюті з-за кордону на користь юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як зазначає видання, Нацбанку виявилося недостатньо для утримання курсової стабільності валютної виручки експортерів, половину якої вони зобов'язані продавати на міжбанку.

А тому центробанк вирішив поширити вимогу продажу всіх валютних надходжень з-за кордону також на кошти юросіб та фізосіб-підприємців (постановою №381 від 25 вересня).

Норма поширюється також й на інші види надходжень, зокрема, такі як інвестиції або повернення іноземних кредитів.

Крім того, ця постанова поширюється на власні операції уповноважених банків за зовнішньоекономічними договорами.

"Ця норма призведе до втрат підприємств через курсову різницю, проте задовольнить підвищений попит на валюту з боку населення", - пише видання.

Видання додає, що пошук нових заходів для наповнення ринку валютою викликаний зниженням міжнародних резервів України.

Адже внаслідок погашень зовнішніх боргів, а також зростаючого попиту на валюту резерви НБУ скоротилися з початку року на 2,9 мільярда доларів і за підсумками вересня становили 21,64 мільярда доларів, що покриває лише 2,6 місяця імпорту.

Причому, як зазначається, у вересні виріс попит на валюту з боку населення - українці купили у банків на 679 мільйонів доларів більше, ніж продали їм.

"В результаті у вересні Нацбанку довелося продати з резервів 582,5 мільйона доларів на підтримку курсу, хоча в липні і серпні центробанк взагалі не виходив на міжбанківський ринок з інтервенціями", - пише видання.Коментарі

Додати коментар


Дмитро Скворцов

Зараз, як і кожної осені трошки підвищився попит на валюту серед населення. Однак він у 6,5 разів менший в порівнянні з минулим. Тим не менш, фінансова галузь на сьогодні залишається стабільною. А для подальшого збереження цього необхідно мати запобіжний засіб.

ludmila

vas jdet,gospoda centrobanki! Vi oslepli ili ,chto ne ponimaete,to chto so stranoy proishodit. Mne jalko prostih ludey,predprinimateley,kotorim toje budet ochen I ochen ploho. Stranu prosto sdajut...I ludi eto vidiat I ponimayut! kstati I vam ne sladko budet. A narod --polovinu vimret,polovinu kuda podalshe! Nu a kto-to,razumeetsia zajivet horosho...jsno vce.

ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:28

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.