Кучма переконаний, що кращі часи у відносинах України з Росією минули

Другий президент України Леонід Кучма переконаний, що кращі часи у відносинах України з Росією в енергетичній сфері давно й безповоротно минули.

Про це він сказав у інтерв'ю агентству УНІАН.

"Упевнений, що кращі часи в наших відносинах із Росією в енергетичній сфері - низька ціна на газ, безперебійні поставки, достатнє наповнення сховищ, оптимальне транзитне завантаження ГТС - давно й безповоротно минули", - сказав Кучма.

На його думку це сталось не лише тому, що "комусь вдавалося домовлятися з Росією з цих питань, а комусь - ні".

"Просто ми все більше входимо в умови жорсткого енергоринку й загальносвітового подорожчання енергоресурсів", - вважає Кучма.

На його думку, не варто сподіватися на зниження ціни на російський газ для України, оскільки "для цього немає ні економічних, ні політичних передумов".

"Ситуація може змінитися хіба що після серйозних структурних змін на світовому та європейському енергоринку. Але це відбудеться ще не скоро", - вважає Кучма.

Разом з тим він вважає, що "помаранчева" влада зробила найбільшу стратегічну помилку, коли "не довела до розуму" угоду з Росією та Німеччиною щодо тристороннього консорціуму з використання української ГТС, ідея якого передбачала, що 51% акцій ГТС було б за Україною.

Кучма наголосив, що сьогодні в Росії інша стратегія - будівництво "Північного" й "Південного потоків" в обхід України та інших східноєвропейських країн, і ця стратегія мотивована інтересами прямих виходів на ринки газу в західній Європі.

Як відомо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що висока ціна на російський газ змусить Україну практично відмовитися від його закупівлі.

Разом з тим Азаров висловив переконання, що переглянути "газові угоди" з Росією вже не вдасться.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:54

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.