Україна і Росія домовились про створення Причорноморського зернового пулу

Україна і Росія підписали документ щодо створення Причорноморського зернового пулу.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров під час спільної прес-конференції з російським колегою Дмитром Медведєвим за підсумками 10-го засідання Комітету з питань економічного співробітництва, повідомляє урядова прес-служба.

Як зазначається, за півроку мають бути завершені всі процедури щодо створення зернового пулу між Україною. Російською Федерацією та Казахстаном.

"Ми досягли домовленості і підписали документ, відповідно до якого буде створений зерновий пул протягом найближчих півроку", - сказав Азаров.

Зокрема, передбачається, що він буде створений у вигляді Причорноморського зернового комітету - об'єднання, відкритого для вступу й інших держав.

Основними завданнями комітету повинні стати обмін інформацією, співпраця у сфері маркетингу і, можливо, створення Міжнародної зернової біржі і корпорації, яка займатиметься питаннями розвитку інфраструктури.

Як відомо, ідея створення зернового пулу трьох держав, що є великими експортерами зерна, обговорюється з червня 2009 року.

Необхідність створення пулу пов'язана з тим, що в Чорноморському басейні існує сильна конкуренція між країнами басейну, які втрачають близько 10-20 доларів на кожній тонні зерна.

Експортний потенціал Росії, України і Казахстану оцінюється в 70 мільйонів тонн.

Раніше президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко висловив думку, що Україні, Росії і Казахстану не вдасться створити Причорноморський зерновий пул.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:43

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.