Податківці виявили, що підприємство Фірташа недоплатило державі 323 мільйони

Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", яке належить Group DF Дмитра Фірташа, продало свою продукцію за кордон за заниженими цінами, внаслідок чого держава недоотримала 323,2 мільйона гривень податків.

Як пише видання Insider, це встановила Спеціалізована податкова інспекція по роботі з великим платниками податків у Луганську.

В ході перевірок підприємства у 2010-2011 роках податківці з'ясували, що "Азот" поставляв свою продукцію (головним чином карбамід і рідкий аміак) двом іноземним фірмам - американській IBE Trade Corp та швейцарській NF Trading AG.

"Порівнюючи ціни, за якими "Азот" продавав свою продукцію за кордон, з цінами, наданими держпідприємством "Держзовнішінформ", ревізори зазначили різницю в 20%", - пише видання.

Як виявилось, підприємство продавало продукцію за заниженими цінами для власних компаній.

Зокрема, IBE Trade Corp, яка належить нью-йоркському мультимільйонеру Олександру Ровту, до середини 2011 року опосередковано володіла 40% акцій сєверодонецького "Азоту".

У свою чергу директором NF Trading AG є Дмитро Глебко, який водночас є директором газового трейдера RosUkrEnergo. Як відомо, половина цієї компанії належить Фірташу через компанію "Центрагаз Холдинг АГ".

Крім того, на Глебка оформлена довіреність кіпрської компанії Ostchem Ventures limited (також входить до Group DF). З 2011 року їй належало 60% акцій сєверодонецького "Азота" , а з 2012 року - стовідсотковий пакет.

"Через заниження цін "Азот" отримав менше доходів, а відтак - мав заплатити менший податок на прибуток", - зазначає видання.

В результаті податківці нарахували підприємству податок у розмірі 323,2 мільйона гривень.

Однак, підприємство звернулося до суду, вимагаючи анулювати рішення податкової. Причому, як зазначає видання, суддя Луганського окружного адміністративного суду Тетяна Смішлова стала на сторону "Азота".

"У зв'язку з не наданням суду доказів зв'язку ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" з компанією NF Trading AG і фірмою IBE Trade Corp, суд вважає, що висновки органу ДПС про пов'язаність згаданих юридичних осіб базуються на припущеннях", - сказано в рішенні суду.

Видання додає, що кілька апеляцій податківців були відхилені в судах вищих інстанцій. І в результаті "Азот" так і не сплатив бюджету податок в розмірі 323 мільйонів гривень.

Як повідомлялось, через несприятливу кон'юнктуру на зовнішніх ринках у вересні Сєверодонецьке об'єднання "Азот", а також черкаський "Азот" і "Концерн Стирол" Дмитра Фірташа зупинили роботу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 20:01

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.