Сальдо торгівлі товарами покращилось на 2,7 мільярда - Мінекономрозвитку

У січні-серпні 2013 року експорт товарів з України склав близько 41 мільярда доларів, тоді як імпорт - понад 48 мільярдів доларів.

Про це повідомляє Департамент зовнішньоекономічної діяльності Мінекономрозвитку.

В підсумку, в січні-серпні сальдо торгівлі товарами було негативним у сумі 7,4 мільярда доларів.

"Але цей показник покращився порівняно з аналогічним періодом минулого року на 2,7 мільярда доларів або у 1,4 разу", - зазначили в міністерстві.

Зокрема, в Мінекономрозвитку відзначили суттєве покращення у торгівлі мінеральними продуктами.

Як зазначається, "головним чином це відбулось за рахунок скорочення імпорту природного газу у фізичних обсягах на 28,6% (на 6,1 мільярда кубометрів) і відповідного зменшення вартості імпортованих обсягів на 2,8 мільярда доларів"

Також сальдо покращилось у торгівлі різними промисловими товарами (на 318,7 мільйона доларів), продукцією легкої промисловості (на 40,1 мільйона доларів) та деревообробної промисловості (на 30,6 мільйона доларів).

В той же час погіршилось сальдо торгівлі продукцією металургійного комплексу (на 1,2 мільярда доларів), агропромислового комплексу та харчової промисловості (на 938,2 мільйона доларів), хімічної промисловості (на 412,8 мільйона доларів) та машинобудування (на 84,4 мільйона доларів).

На думку начальника відділу прогнозування та моніторингу зовнішньої торгівлі Мінекономрозвитку Сергія Ковальова, погіршення сальдо торгівлі цими товарами пов'язано з продовженням рецесії в економіці переважної більшості країн-основних торговельних партнерів України та несприятливою ціновою кон'юнктурою на зовнішніх ринках.

В міністерстві відзначають, що за даними Статкому ООН, серед провідних країн світу в 2012 році негативне сальдо торгівлі товарами мали такі країни як США (788,5 мільярда доларів), Індія (193 мільярдів доларів), Великобританія (168,6 мільярда доларів), Японія (87 мільярдів доларів), Туреччина (84 мільярдів доларів), Польща (12,7 мільярда доларів).

Як раніше повідомлялось, дефіцит зовнішньоторговельного балансу України у І півріччі 2013 року порівняно з аналогічним показником минулого року зменшився в п'ять разів - з 3,799 мільярда доларів до 797,4 мільйона доларів.

Як відомо, дефіцит зовнішньоторговельного балансу України в 2012 році становив 9,027 мільярда доларів проти 6,657 мільярда доларів в 2011 році.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 20:59

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.