Лібералізація торгівлі з ЄС є авантюрою для України - радник Путіна

Лібералізація торгівлі з Євросоюзом є авантюрою для України, оскільки позбавить її суверенітету в цій сфері.

Таку думку висловив одіозний радник президента РФ Сергій Глазьєв в інтерв'ю "РіаНовості".

"Конструкція угоди така, що Україна позбавляється суверенітету в багатьох питаннях внутрішньої і зовнішньої політики", - сказав Глазьєв.

Він додав, що "Україна більше не буде самостійною державою в питаннях торгової політики - все потрібно узгоджувати з ЄС".

При цьому Глазьєв висловив сумніви щодо того, чи втримається Україна в зоні вільної торгівлі з в рамках СНД.

"Будь-які зміни наших торговельно-економічних взаємин будуть витікати із зобов'язань України перед ЄС. Це їх рішення, це вони вживають заходів по економічно невигідній для себе лібералізації торгівлі з Євросоюзом, які створюють загрозу для ринку нашого Митного союзу", - наголосив радник президента РФ.

При цьому він підкреслив, що поки рано говорити про захисні заходи з боку Росії, оскільки, на його думку, не тільки українське керівництво поки не прийняло остаточного рішення, але і Євросоюз сумнівається.

Глазьєв пояснив, що "якщо країна переходить під юрисдикцію Євросоюзу, то ЄС повинен буде платити за стабілізацію української економіки. Йдеться приблизно про 35 мільярди євро".

Крім того, за словами Глазьєва, ЄС повинен буде компенсувати Україні погіршення умов співпраці в енергетиці та оплатити її перехід на європейський технічний регламент. А це ще приблизно 150 мільярдів євро інвестицій.

"Чи готова Європа сьогодні заплатити від 100 до 200 мільярдів євро за асоціацію з Україною? Мені здається, європейські політики про це не думають. І ті, хто затягує Україну в цю, прямо скажемо, авантюру, не думають, хто і як за це буде розплачуватися", - зазначив Глазьєв.

Як відомо, раніше радник Путіна лякав Україну дефолтом.

Сам Путін неодноразово заявляв, що Росія у разі підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС "буде захищати свій ринок".

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв також не виключив застосування захисних заходів до товарів з України після підписання нею угоди про асоціацію з ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 4:19

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.