Міліція розслідує, чому "Чорноморнафтогаз" купляв паливо за завищеними цінами

Сімферопольське управління ГУ МВС почала досудове розслідування справи про закупівлю "Чорноморнафтогазом" палива за завищеними цінами на суму 54,58 мільйона гривень.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на "Центр протидії корупції".

Як повідомив начальник ГУ МВС в Криму Михайло Слепаньов, справу порушено за ознаками статті 364 КК - зловживання владою або службовим становищем.

Стаття передбачає покарання обмеженням волі до трьох років.

Як відомо, "Чорноморнафтогаз" у червні цього року за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ "Атан-Крим" на постачання палива на 54,58 мільйона гривень за цінами, вище від ринкових на 20-25%.

При цьому єдиним конкурентом була "Українська паливно-енергетична кампанія", що має ознаки пов'язаності з переможцем торгів (один з її засновників - Юрій Лапенко відомий як менеджер "Атану").

Однак, "Центр протидії корупції" разом з народним депутатом Лесею Оробець оскаржили цю закупівлю у Генпрокуратурі, Держфінінспекції та територіальному відділенні Антимонопольного комітету.

ГПУ передало цю справу на розгляд до МВС, де і було порушено досудове розслідування.

В свою чергу в АМКУ повідомили, що "в ході аналізу інформації виявлено ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції".

В результаті було розпочато розгляд справи адміністративною колегією.

За даними видання, засновниками ТОВ "Атан-Крим" є Іванна Тихомирова, Аліса Редька і Людмила Софіїна. Замдиректора компанії Олексій Тихомиров є депутатом Верховної Ради Криму від Компартії.

Згідно з даними "Вісника держзакупівель" упродовж останніх п'яти років усі тендери "Чорноморнафтогазу" на постачання бензину вигравав "Атан-Крим".

За цей час із фірмою підписали угод на 1,17 мільярда гривень.

Раніше повідомлялось, що "Чорноморнафтогаз" переплатив за труби, відкинувши дешевшу пропозицію від "Інтерпайпу" Віктора Пінчука.

Також повідомлялось, що в січні-вересні цього року "Чорноморнафтогаз" збільшив видобуток газу на 37,6%. Причиною стала експлуатація так званих "вишок Бойка".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.