Долар США залишається провідною валютою світу - глава ЦБ Австрії

Напружені дебати про підвищення верхньої межі держзапозичень США не похитнули статус долара як провідної світової валюти, вважає член ради керуючих Європейського центрального банку, глава Банку Австрії Евальд Новотни.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

"Долар залишиться найбільш важливою валютою світу, не в останню чергу тому, що американський ринок капіталу є найбільшим у світі" – сказав представник ЦБ ЄС.

Разом з тим глава австрійського ЦБ заявив про збереження довгострокової невизначеності відносно податково-бюджетної політики та державного боргу США.

"Поки істотного поліпшення ситуації не спостерігається" , - додав він.

Ця невизначеність може змусити інвесторів шукати альтернативи долару, незважаючи на його роль як основної резервної валюти , вважає Е. Новотни .

"США відчують тривожні сигнали, коли ціни на нафту перестануть визначатись в доларах, проте ми ще дуже далекі від цього моменту" .

Разом з тим глава Банку Австрії очікує посилення зростання економіки єврозони, в тому числі "нетипово сильного стрибка в Німеччині".

"Ми дивимося в 2014 рік з оптимізмом", - підсумував урядовець.

Як відомо, Економіст Ерік Найман вважає, що у разі оголошення в США дефолту в світі може початися процес деглобалізації, який призведе до торгових війн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 14:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.