За махінації з цінними паперами JPMorgan заплатить 13 мільярдів

Банк JPMorgan Chase досяг попередньої домовленості з міністерством юстиції США, згідно з якою змушений буде виплатить 13 мільярдів доларів для врегулювання претензій американської влади.

Про це повідомляють "Вєдомості".

"Попередня угода була досягнута після переговорів між генеральним прокурором США Еріком Холдером і керівництвом банку, які відбулися в ніч на суботу", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, "угода не звільняє JPMorgan від кримінальної відповідальності і обов'язку продовжити співпрацю з владою в рамках кримінальних розслідувань щодо осіб, причетних до махінацій".

Те, що банк заплатить згідно з домовленостями 13 мільярдів доларів, повідомила газета The New York Times.

Видання зазначає, що банк заплатить 9 мільярдів доларів штрафу і ще 4 мільярди доларів у рамках домовленості з Федеральним агентством житлового фінансування (Federal Housing Finance Agency), яка стане частиною угоди з Мін'юстом.

Як зазначається, переговори, в яких крім банку і Мін'юсту США беруть участь Комісія з цінних паперів і бірж, Міністерство житлового будівництва і міського розвитку США і генпрокурор штату Нью-Йорк, націлені на врегулювання претензій до діяльності JPMorgan в роки, що передували кризі 2008 року.

Банк, на думку американської влади, продавав через дочірні структури Bear Stearns і Washington Mutual проблемні іпотечні цінні папери, через що в період світової фінансової кризи покупці отримали великі збитки.

Раніше повідомлялось, що влада США підвищила розмір "відступних" за припинення розслідувань діяльності JP Morgan на ринку іпотечних цінних паперів з 3 до 11 мільярдів доларів.

Як відомо, JPMorgan Chase був заснований в 1799 році і входить до трійки найуспішніших в світі.

В даний час банк, активи якого оцінюються в 2 трильйони доларів, веде діяльність у понад 60 країнах світу.

Однак, як повідомлялось, JPMorgan за підсумками третього кварталу цього року зафіксував вперше з 2004 року збиток у розмірі 380 мільйонів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 9:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.