Польща залишила спеціальні економічні зони, які дали 90 мільярдів інвестицій

Польща продовжила до 2026 року дію спеціальних економічних зон (СЕЗ).

Про це заявив польський міністр економіки Януш Пєхоціньський, пише Gazeta Wyborcza.

"На це рішення очікувало 250 тисяч осіб і сотні фірм, які заінвестували в спеціальні економічні зони 90 мільярдів злотих", - пише видання.

Як зазначається, це дозволить більшості фірм отримати ще більше допомоги від держави, а також - більше часу на перебудову бізнесу в умовах безпільгової діяльності.

За даними видання наразі в Польщі функціонує 14 спеціальних економічних зон, в які було вкладено 90 мільярдів злотих (235 мільярдів гривень). Причому найбільше було вкладено в катовіцьку СЕЗ - 20 мільярдів злотих.

"Принцип роботи СЕЗ простий. Компанії інвестують, а коли починають заробляти, то повертають частину інвестицій у вигляді податкових пільг", - пише видання.

Як зазначається, інвестори в середньому отримують 30, 40 і навіть 50% податкових пільг (в залежності від регіону).

Крім того, якщо підприємство середнє, то отримує ще 10% надбавки, а мікропідприємства - всі 20% додаткових пільг.

"Обсяг допомоги залежить від заможності регіону. Найменше - 30% отримають фірми на Мазов'ю (столичний регіон)", - пише видання.

Ще 7 воєводств (переважно західних) надають 40% пільг, а решта 6 звільняють інвесторів від сплати податків у розмірі 50% від сум заінвестованих коштів.

Однак, щоб отримати допомогу, сума інвестицій повинна бути не менше 100 000 євро. Крім того, частка власного капіталу в загальному обсязі інвестицій повинна перевищувати 25%.

В обмін на пільги підприємець зобов'язується підтримувати інвестиції і задекларований рівень зайнятості протягом п'яти років (для малих і середніх підприємств - три роки).

Видання пише, що головна проблема роботи цих зон полягала в часі, якого бракувало, щоб повернути вкладене.

Саме тому довго точились дискусії щодо продовження роботи СЕЗ.

Спеціально для цього в 2011 Ernst&Young підготувала рапорт, в якому дійшла висновку, що зони слід залишити, навіть попри те, що держава витрачає значні кошти в розбудову інфраструктури для інвесторів.

"Ми докладно вивчили два випадки, коли муніципалітети вклали багато в інфраструктуру. Тільки завдяки податку на нерухомість інвестиції в першому випадку повернулись через два роки, а другому уже через рік", - зазначив Адам Аллен з Ernst&Young.

При цьому він додав, що рано чи пізно місцеві органи влади почнуть отримувати ще й частину податку на прибуток фірм інвесторів.

Подібно й в міністерстві економіки вважали, що СЕЗ залишаються чи не єдиною можливістю для подальших інвестицій в економіку Польщі, оскільки допомога ЄС починає зменшуватись.

Як повідомлялось, обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в серпні у порівнянні з липнем знизився на 73,1% - до 320 мільйонів доларів. Всього за 8 місяців цього року обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну становив 2,513 мільярда доларів проти 4,283 за відповідний період 2012 року (-41,4%).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 6:44

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.