Спростування
Спростування
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Новий власник TVi продовжує заробляти на "Енергоатомі"
Суд не став банкрутувати "Енергоатом"
Ощадбанк надасть півтора мільярди для добудови Дністровської ГАЕС
Україна хоче збільшити обсяги збагачення урану
В кінці минулого тижня уряд ухвалив рішення продовжити угоду з США про співпрацю в ядерній сфері, зокрема, щодо використання на українських реакторах палива американської Westinghouse.
Про це пише "Комерсант-Україна".
Дію українсько-американської угоди про зниження ризику експлуатації АЕС в Україні уряд продовжив своїм рішенням від 17 жовтня до 25 жовтня 2018 року.
Як зазначає видання, ця міжурядова угода з США була підписана ще у 1993 році.
За її умовами українські фахівці, зокрема, мали можливість пройти стажування на атомних об'єктах США для вивчення їх правил регулювання ядерної безпеки.
"Крім того, за участю американського уряду в Україні триває проект по експлуатації та кваліфікації ядерного палива компанії Westinghouse", - додає видання.
Джерело видання в Міненерго наголошує, що збірки Westinghouse технічно більш досконалі, ніж російські, а їх ураноємність (параметр ефективності) вища.
За словами Ольги Кошарної, експерта Національного інституту стратегічних досліджень, російське ядерне паливо ТВЗ-А "часто на четвертому році роботи в активній зоні реактора викривляється і нерідко втрачає герметичність".
"Застосування американського палива обходиться дешевше, і з ним менше проблем, ніж з російським. Тому контракт з Westinghouse, найімовірніше, буде продовжений і після 2015 року", - сказала Кошарна.
В свою чергу аналітик Центру дослідження енергетики Вадим Гламаздін вважає, що держава вирішила продовжити роботу з США для того, щоб не допустити невиправданого зростання цін на атомне паливо, що поставляється з Росії, подібно як це сталося з газом.
"Поставки палива Westinghouse також важливі в світлі оголошених планів з будівництва енергоблоків на АЕС за новими технологіями", - пише видання.
Як відомо, в червні в посланні до Верховної Ради президент Віктор Янукович заявив, що Україна має намір будувати нові ядерні реактори для АЕС під паливо неросійського виробництва. На думку глави держави, це дозволить уникнути монопольної залежності від Росії.
Як відомо, до 2011 року все ядерне паливо в Україну поставлялося з Росії компанією ТВЕЛ.
У 2011 році поставки палива в країну почала транснаціональна Westinghouse Electric Company. Однак, на даний момент 92,5% всіх поставок на український ринок здійснює російський постачальник.
Як повідомлялось, Україна почала будівництво заводу з виробництва ядерного палива в селищі Смоліно Кіровоградської області.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.