З початку року з України в офшори виведено 33 мільярди - Клименко

З початку року з України в країни з низькими податковими ставками було виведено 33 мільярди гривень.

Про це сказав міністр доходів і зборів Олександр Клименко під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань оподаткування та митного союзу Альгірдасом Шеметою, повідомляє прес-служба Міндоходів.

"За нашими підрахунками, до офшорів та низькоподаткових юрисдикцій тільки в цьому році з-під оподаткування в Україні було виведено понад 33 мільярди гривень", - сказав Клименко.

Він підкреслив, що Україна зацікавлена в участі в глобальних структурах, у тому числі структурах Євросоюзу, які протидіють розмиванню бази оподаткування.

Як відомо, План боротьби з розмиванням бази оподаткування та переміщенням прибутку (План BEPS), був представлений Організацією економічного співробітництва та розвитку і затверджений на саміті глав держав "Великої двадцятки" у Санкт -Петербурзі у вересні цього року.

У Плані передбачена заміна діючих зараз двосторонніх угод про обмін інформацією загальною конвенцією, що створить додаткові можливості для боротьби з виведенням прибутків з оподаткування.

"Ми вітаємо амбітний і всебічний план BEPS. Україна готова приєднатися до його реалізації", - сказав Клименко.

Він поінформував, що в Україні був прийнятий та вводиться у практику закон про трансфертне ціноутворення, зроблені відповідні кроки для набуття членства держави у Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей.

Окрім цього, ведеться робота щодо запровадження міжнародного обміну інформацією із низкою офшорних юрисдикцій, в тому числі з Белізом, Британськими Віргінськими островами, Бермудськими островами, Арубою та іншими.

"Під час зустрічі сторони також обговорили поточне виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у митній та податковій сферах", - йдеться в повідомленні.

Зі свого боку Єврокомісар Шемета наголосив на важливості належного управління у сфері оподаткування, зокрема, прозорих та ефективних механізмів відшкодування ПДВ.

Як повідомляється, Клименко на це відповів, що "намічається позитивна тенденція, коли обсяги відшкодування ПДВ випереджають заявку від бізнесу".

"Так, станом на 1 жовтня підприємствам при заявці в 39 мільярдів гривень відшкодовано ПДВ на суму майже 42,8 мільярда гривень. При цьому компаніям з європейським капіталом відшкодовано 14,7 мільярда гривень, що на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року", - зазначив Клименко.

Як відомо, з 1 вересня в Україні набув чинності закон про трансферне ціноутворення, який покликаний запобігти практиці виведення бізнесменами надприбутків за кордон.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 4:46

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.