Нацбанк у вересні здійснив валютні інтервенції приблизно на 600 мільйонів

Національний банк України вжив додаткових заходів для підтримки стабільності національного валютного ринку у вигляді інтервенцій.

Про це повідомляє УНН, посилаючись на Національну асоціацію банків України.

У НАБУ зазначають, що у вересні валютні інтервенції - еквівалент продажу євро, американських та австралійських доларів - становили 580 мільйонів доларів США, тоді як впродовж двох попередніх місяців НБУ не виходив на міжбанківський валютний ринок.

"Інтервенції НБУ дозволили значною мірою задовольнити зростання попиту на валюту на готівковому валютному ринку", - говорять у асоціації.

Так, порівняно з серпнем, обсяг продажу готівкової валюти банківськими установами у вересні зріс на 24% - до 2,09 мільярда доларів США, а обсяг купівлі, навпаки, знизився на 9% - до 1,41 мільярда доларів США.

В свою чергу, сальдо операцій банківських установ на готівковому валютному ринку у вересні становило 680 мільйонів доларів США.

"Але значна частка придбаної громадянами валюти повернулася в банківську систему - вони спрямували її на депозитні рахунки, які зросли на 0,2 мільярда доларів впродовж вересня, та погашення валютних кредитів, 0,21 мільярда доларів", - зазначають у відомстві.

Експерти НАБУ відзначають, що обсяг операцій на міжбанківському валютному ринку поступово скорочується - 49,11 мільярда доларів у вересні порівняно з 52,08 мільярда доларів у серпні та 53,48 мільярда доларів США у липні.

"Це може свідчити про зниження зовнішньоторговельної активності та часткову девалютизацію операцій реального сектору", - пояснили у асоціації.

На думку НАБУ, застосовані регулятором заходи є дієвим інструментом стабілізації валютного ринку країни в умовах напруження на світових товарних і фінансових ринках.

Вони сприяють зростанню пропозиції іноземної валюти на вітчизняному ринку та підтримці стратегічного запасу валютної ліквідності держави.

Як писала "Реальна економіка", війна з валютою тільки починається.Коментарі

Додати коментар


Лоу

Если резерв не изменил своего объема, то значит Нацбанк из собственных средств делал интервенции, а это их работа, курс-то не изменился. Значит, все идет по плану, как завещал дедушка Летов.

ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 3:21

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.