Калетник: Бюджет знаходиться під ручним управлінням

На думку першого заступника парламентського комітету з питань бюджету Оксани Калетник, секвестру бюджету не вдалося уникнути.

Таку думку вона озвучила у інтерв'ю "Реальній економіці".

"Якщо не було перегляду самого закону про держбюджет - це не означає, що ми уникли секвестру . Я ж бачу ті рішення , які приймаються зараз в бюджетному комітеті. Жорстко скорочуються статті видатків із спробою знайти ресурси для опалювального сезону , гроші на виплату зарплат. І як часто Державне казначейство затримує кошти для місцевих бюджетів, це тому що вони направляються зовсім в іншу сторону", - сказала вона.

За словами Калетник, зміни у бюджету вносяться "точково, без розголосу, і бюджет знаходиться під ручним управлінням".

На переконання депутата, при формуванні дербюджету велику роль грає політична складова.

В уряді дуже багато політичних призначенців, зауважила Калетник.

"А коли кожен тягне ковдру на себе - як такою "неоднорідною" масою може керувати прем'єр -міністр? Наприклад , у США на три мільйони чиновників три тисячі політичних призначенців, а от генеральний прокурор таким не є. Він не залишає свою посаду навіть при зміні президента . У нас же будь-який новий міністр поміняє всіх , аж до завгоспа та прибиральниці", - зазначила вона.

Депутат наголосила, що важко говорити про збалансований механізм формування бюджету, поки управління базується на чиїхось конкретних інтересах.

"Поки культура державного управління в Україні будується на приватних інтересах олігархічних угруповань, бюджет з року в рік буде розвалюватися як дряхла клаптева ковдра", - сказала перший заступник голови парламентського комітету з питань бюджету.

Як відомо, 11 вересня на своєму засіданні уряд прийняв за основу проект державного бюджету на 2014 рік.

Пізніше уряд вніс держбюджет до парламенту, однак, парламентарі одразу ж повернули його на доопрацювання.

Як повідомлялось, згідно з даними пректу бюджету-2014, які є в розпорядженні "Реальної економіки", зростання ВВП планується на рівні 1,8-2,8%, середньорічний курс гривні до долара - 8,3-8,5 гривні, а темпи інфляції - до 3,6%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2021, 16:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.