Після угоди з ЄС Україна може додатково отримати понад 4 мільярди - міністр АПК

Україна може отримати понад 4 мільярди гривень додаткових надходжень від експорту сільгосппродукції в разі створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Про це сьогодні сказав міністр аграрної політики Микола Присяжнюк на IV Українському зерновому конгресі, повідомляє прес-служба міністерства.

"Початковий ефект від скасування мит з боку ЄС, за оцінками експертів, забезпечить додаткові надходження від експорту сільгосппродукції обсягом понад 4 мільярда гривень", - зазначив Присяжнюк.

За словами міністра, зокрема, додаткової надходження від торгівлі зерновими після угоди з ЄС становитимуть понад 2 мільярда гривень.

"Після підписання Угоди про асоціацію з ЄС має запрацювати її ключова складова - поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Це стане головним механізмом економічної інтеграції України у ринок ЄС", - вважає Присяжнюк.

За словами міністра, в довгостроковій перспективі створення зони вільної торгівлі вигідне не тільки для України та Євросоюзу, але і для інших торговельних партнерів України.

Як повідомлялось, Присяжнюк передбачає, що до кінця десятиліття Україна зможе збільшити збір зернових з нинішніх 60 до 80 мільйонів тонн.

Разом з тим експорт зернових може зрости з нинішніх 30 до 50 мільйонів тонн.

Як відомо, на сьогодні агропродукція становить 25% всього експорту України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 20:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.