У листопаді ЄЦБ перевірить понад 120 найбільших банків єврозони

Європейський центральний банк у листопаді почне процедуру перевірки 124 великих банків єврозони.

Про це повідомляє ІТАР-ТАСС.

Перевірка, що включає стрес-тести, триватиме близько року, повідомляється в заяві фінрегулятора. Зокрема, в Німеччині контролю будуть піддані 24 фінансових інститути, серед них Deutsche Bank, Commerzbank, DZ Bank, а також земельні банки.

Глава ЄЦБ Маріо Драгі підкреслив, що проведення однакової широкої перевірки банків є важливим кроком вперед для розвитку єдиної Європи та майбутнього економіки єврозони.

Основною метою перевірки є забезпечення прозорості банківської діяльності, сказав він.

"Ми виходимо з того, що проведення такої оцінки буде сприяти зміцненню довіри приватного сектора до платоспроможності банків Європростору і якості їх капіталу", - зазначив Драгі.

Планується, що в листопаді 2014 ЄЦБ візьме на себе функції нагляду за великими фінустановами єврозони, які представляють близько 85% від її банківської системи.

Від банків вимагається виконання критерію, згідно з яким коефіцієнт достатності їх базового капіталу становить 8%. Досягнення цього показника, на думку експертів ЄЦБ, дозволить фінансовим інститутам захистити вклади від фінансової кризи.

Як відомо, Маріо Драгі за підсумками жовтневого засідання знову підтвердив раніше висловлену обіцянку зберігати базові процентні ставки на низькому рівні протягом тривалого періоду часу, оскільки слабкі темпи зростання економіки будуть стримувати інфляційний тиск.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:27

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.