Помер економіст, лауреат Нобелівської премії Лоуренс Клейн

Американський економіст, лауреат Нобелівської премії Лоуренс Клейн помер в США на 94 році життя.

Про це повідомляє BBC.

За словами жінки нобелівського лауреата, вчений помер у себе вдома, в місті Гледвін, що в штаті Пенсільванія, при цьому причина смерті не називається.

Клейн народився 14 вересня 1920 року в Омасі, штат Небраска. Навчався в Каліфорнійському університеті та Массачусетському технологічному інституті.

З 1958 року працював в Університеті штату Пенсильванія, де, зокрема, розробив статистичні моделі для аналізу глобальних економічних тенденцій. У 1960-ті роки вчений займався розробкою економічних моделей для декількох країн світу, в тому числі, для Японії та Ізраїлю.

У 1976 році був радником Джиммі Картера в період його передвиборної кампанії.

Нобелівської премії з економіки Клейн удостоївся в 1980 році за "створення економетричних моделей та їх застосування для аналізу економічних коливань і економічної політики".

Клейн є автором багатьох робіт, в їх числі "Кейнсіанська революція", що написана у 1947 році, "Економічна теорія і економетрика" 1985 року.

Як писала "Реальна економіка", 14 жовтня 2013 року премія Ріксбанку Швеції з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля була присуджена довгоочікуваним кандидатам. Найвищу наукову нагороду "за емпіричний аналіз цін на активи" отримали американські економісти Юджин Фама, Ларс Хансен і Роберт Шиллер.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:00

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.