Мінфін: втрати від зниження мит з ЄС компенсуються за рахунок ПДВ

Міністерство фінансів вважає, що можливі бюджетні втрати після створення зони вільної торгівлі з ЄС від зменшення ввізного мита, компенсуються за рахунок збільшення надходжень від сплати ПДВ.

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, текст якого є в розпорядженні "РЕ".

Як зазначається, в Мінфіні передбачають, що "за певних умов розвитку економіки України та ЄС" можливі "умовні недонадходження до бюджету ввізного мита, внаслідок зменшення податкового навантаження на імпорт товарів походженням з ЄС".

Однак, в міністерстві переконані, що ці бюджетні втрати "повинні компенсуватись за рахунок збільшення надходжень ПДВ, сплаченого з більшої кількості імпортних товарів" та за рахунок збільшення надходжень внутрішніх податків.

Таким чином, в Мінфіні переконані, що негативного впливу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на держбюджет України у 2014 році не буде.

Разом з тим, в міністерстві наголошують, що вже розроблений проект Програми з імплементації цієї Угоди та заходи з її виконання, які розраховані на 10 років.

В Мінфіні зазначили, що під час реалізації цієї Програми усі міністерства будуть щорічно аналізувати вплив на показники бюджету Угоди з ЄС.

При цьому в міністерстві вважають, що ухвалення Угоди дасть змогу здійснити подальше удосконалення законодавчої бази України, а також

"створить умови для реформування різних галузей української економіки і підвищення стандартів щодо якості вітчизняної продукції".

Як відомо, Україна планує підписати Угоду з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-28 листопада цього року.

Як повідомлялось, міністр АПК Микола Присяжнюк вважає, що Україна може отримати понад 4 мільярди гривень додаткових надходжень від експорту сільгосппродукції в разі створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Як відомо, уряд на своєму засіданні 18 вересня затвердив проект Угоди з ЄС.

Згідно з її положеннями, середня ставка мит в Україні знизиться для товарів з Євросоюзу вдвічі: з 4,95% до 2,42%, в той час як середня ставка мит Євросоюзу для українських товарів зменшиться з 7,6% до 0,5%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:08

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.