Усунення останньої перешкоди для угоди з ЄС парламент переніс на листопад

Верховна Рада вирішила розглянути три законопроекти щодо лікування засуджених за кордоном, що уможливлять виїзд на лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко, на наступному пленарному тижні, який буде 5-8 листопада.

Про це повідомляє УНІАН.

Зокрема, згідно з рішенням парламенту, перенесено розгляд законопроекту з цього питання авторства лідерів опозиційних фракцій, а також два законопроекти внесені позафракційними депутатами Анжелікою Лабунською та Сергієм Міщенком.

За розгляд цих законопроектів на наступному пленарному тижні проголосували 367 із 417 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Як повідомлялося, у законопроекті Міщенка передбачається, що засуджена особа може бути відправлена на лікування за кордон, однаа після закінчення лікування зобов'язана повернутися для подальшого відбування покарання.

22 жовтня позафракційний депутат Анжеліка Лабунська внесла до парламенту альтернативний законопроект для лікування засуджених за кордоном.

У ньому передбачається, що суд, приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою.

Три опозиційні фракції підготували свій законопроект, яким передбачено, що особи, щодо яких міжнародними судовими установами встановлено факти застосування вибіркового правосуддя або порушення Конвенції про захист прав, підлягають помилуванню згідно із Конституцією України або до них застосовується амністія.

Законопроектом, зокрема, передбачається застосувати повну індивідуальну амністію до екс-прем'єрки.

Як відомо, уряд на своєму засіданні 18 вересня затвердив проект Угоди з ЄС.

Саму Угоду про асоціацію і ЗВТ з ЄС Україна планує підписати в листопаді цього року.

Однак, на перешкоді підписанню Угоди є те, що в ЄС назвали "вибірковим правосуддям".

Воно стосується засудження Тимошенко у жовтні 2011 року до семи років позбавлення волі за ніби то перевищення повноважень при укладанні "газових угод" з Росією.

Як повідомлялось, в ЄС вважають, що в разі підписання угоди, українська економіка щорічно буде рости на більш, ніж 6%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:56

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.