Україна зможе отримувати газ із Хорватії у 2017 році - ЗМІ

Газ з хорватського LNG-терміналу Україна зможе отримувати після завершення його будівництва у 2017 році.

Про це написало видання "Комерсант-Україна".

Як відомо, в п'ятницю в Брюсселі міністр енергетики Едуард Ставицький парафував урядами Хорватії та Угорщини декларацію про участь України в реалізації проекту Адріатичного газового коридору (АГК).

Цей проект дозволяє постачати газ із газового LNG-терміналу на острові Крк у Хорватії через Угорщини до кордону з Україною.

Як розповіло виданню джерело в Міненерго, за цим маршрутом Україна може отримувати 5-6 мільярдів кубометрів газу на рік.

Як зазначив в ході підписання декларації єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер, всі необхідні договори між газотранспортними компаніями трьох країн будуть підписані вже найближчим часом.

Однак, як пише видання, будівництво терміналу з перевалки скрапленого газу на острові Крк вартістю 800 мільйонів доларів планується завершити до 2017 року.

Його максимальна потужність становитиме 15 мільярдів кубометрів газу на рік.

Проект реалізує компанія Adria LNG, 39,17% якої належить німецькій E.ON Ruhrgas, 32,48% - австрійської OMV, 27,35% - французькій Total і 1% - компанії Geoplin.

Як відомо, Україна почала постачати газ з Євросоюзу з листопада 2012 року.

Відомо також, що Україна домагається підписання нової угоди зі Словаччиною щодо віртуального реверсу газу. Це дозволило б Україні додатково отримувати з Європи як мінімум 5 мільярдів кубометрів газу щорічно.

Як відомо, Україна в січні-вересні цього року отримала реверсом через Польщу й Угорщину близько 1,5 мільярда кубометрів газу (це близько 3% загальних потреб країни).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:52

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.