Москвичі пригрозили можливою ліквідацією "Української біржі"

Мажоритарний власник "Української біржі" - Московська біржа пригрозила міноритаріям можливою ліквідацією "дочки", якщо вони не погодяться на продаж 32% її акцій за ціною, що на 20% нижче номінальної.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як зазначає видання, така угода необхідна для злиття "Української біржі" з ПФТС, в капіталі яких російські інвестори володіють, відповідно, 43% і 50+1% акцій.

За даними видання, в минулу середу відбулася зустріч акціонерів і менеджерів УБ і ПФТС, на якій обговорювалися деталі майбутнього об'єднання обох бірж.

"Процес злиття буде запущений, якщо до 31 жовтня російський інвестор збере у міноритаріїв заявки на продаж 32% акцій", - пише видання.

На цьому засіданні представник Московської біржі Сергій Данов, який є заступником голови правління ПФТС, сказав, що якщо акціонери УБ не погодяться на продаж необхідних москвичам акцій, то вони поставлять питання про ліквідацію "Української біржі".

Як пише видання, міноритарні акціонери УБ тягнуть з остаточною відповіддю на "нещедру пропозицію".

"Ліквідація біржі всупереч бажанню міноритаріїв означатиме, що МБ не потрібні ринкові учасники. А навіщо тоді їм ПФТС? Не думаю, що це ймовірний сценарій. Вірю, що ми домовимося", - сказав з цього приводу член біржової ради УБ Олексій Сухоруков.

Він пояснив, що Московській біржі складно буде прийняти рішення про ліквідацію УБ, адже для цього потрібна згода 75% її акціонерів.

В той же час видання додає, що міноритарії все ж можуть прийняти умови росіян, адже без підтримки цього інвестора УБ важко буде проіснувати навіть кілька місяців.

За словами Сухорукова, міноритарії можуть погодитися на злиття й у випадку, якщо росіяни запропонують "адекватні умови обміну акцій".

Видання нагадує, що 15 жовтня підконтрольне Московській біржі ТОВ "Біржовий центральний контрагент" оголосило про намір купити 8 тисяч акцій УБ за 6,4 мільйона гривень (по 800 гривень за штуку, що на 20% дешевше від номінальної оцінки).

Цей пакет необхідний МБ для початку процедури злиття УБ та ПФТС, для чого необхідно понад 75% голосів акціонерів кожній з бірж.

Заявки на викуп будуть виконані лише тоді, коли їх обсяг становитиме 32%.

Агентом виступає український "Сбєрбанк Росії". Пропозиція діє до 31 жовтня.

Нещодавно повідомлялось, що "Українська біржа" змінила правила торгів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.