МОЗ хоче ввести загальнообов'язкове медичне страхування з 2017 року

Міністерство охорони здоров'я ініціює введення загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 2017 року.

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті міністерства законопроекті, повідомляють "Українські новини".

"Законопроектом пропонується введення загальнообов'язкового медичного страхування як окремого виду соціального страхування, оскільки медичне страхування має охоплювати все населення, а не тільки працюючих або пенсіонерів", - йдеться в повідомленні.

Страховиком з обов'язкового медичного страхування виступатиме фонд медстрахування, який пропонується створити як некомерційну самоврядну організацію.

Управління цим фондом пропонується здійснювати на паритетній основі представниками від застрахованих осіб (вибираються всеукраїнськими об'єднаннями профспілок), роботодавців (вибираються всеукраїнськими об'єднаннями роботодавців) і держави (призначаються і звільняються Кабінетом Міністрів).

Передбачається створення єдиної системи збору та обліку єдиного внеску на обов'язкове медстрахування в частині страхових внесків, які повинні вноситися роботодавцями в розмірі 4,25% від фонду оплати праці.

Також резерви фонду будуть наповнюватися за рахунок залучення коштів державного та місцевих бюджетів на сплату страхових внесків за відповідні категорії застрахованих, та за рахунок коштів фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Передбачається, що зазначений законопроект набуде чинності з 1 січня 2017 року. До цього часу планується вжити заходів щодо реорганізації системи охорони здоров'я для переходу медустанов до принципу платного надання медичних послуг.

Як відомо, раніше міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова прогнозувала введення обов'язкового медстрахування до 2015 року.

Нещодавно повідомлялось, що МОЗ планує восени закупити 1412 автомобілів швидкої медичної допомоги на суму 920 мільйонів гривень.

Також повідомлялось, що уряд на початку жовтня прийняв рішення про надання держгарантій для залучення 644 мільйонів для добудови нового корпусу "Охматдиту".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:09

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.