Москва і Київ активізують роботу з виробництва в Україні ядерного палива - Лавров

Глава МЗС РФ Сергій Лавров, виступаючи в Донському державному технічному університеті заявив, що Москва і Київ мають намір активізувати роботу з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів за російськими технологіями.

Про це повідомляє УНІАН.

"Буде активізована робота по організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів за російськими технологіями", - сказав він.

Лавров повідомив також, що Росія і Україна мають намір зміцнювати співробітництво в галузі освоєння космосу, вже здійснюється спільна реалізація проектів "Наземний старт", "Морський старт" та програма "Дніпро".

На початку жовтня 2012 року в селищі Смоліне Кіровоградської області почалося будівництво заводу з випуску ядерного палива за російськими технологіями для АЕС.

Влада України планує, що перша черга виробництва повинна бути введена в експлуатацію до кінця 2015 року. Завод по мірі його кваліфікації та ліцензування буде забезпечувати всі потреби АЕС України в ядерному паливі.

Як відомо, уряд ухвалив рішення продовжити угоду з США про співпрацю в ядерній сфері, зокрема, щодо використання на українських реакторах палива американської Westinghouse.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 4:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.