У Світовому банку Україну визначили як топ-реформатора в світі

За останні 5 років Україна вийшла на друге місце серед країн світу за темпами скорочення відставання від найкращої (найпростішої) системи оподаткування - Об'єднаних Арабських Еміратів.

Про це сказано у звіті до рейтингу Doing Business-2014, складеному Світовим банком і IFC, повідомляє УНІАН.

У сфері оподаткування України експерти відзначили спрощення процедури та послідовне зниження часу на сплату податків.

"Україна спростила звітність з корпоративного податку на прибуток, ПДВ та внеску на соціальне забезпечення, який подають компанії. У 2012 році завдяки цьому скоротився час (на подачу звітності) відповідно до українського податкового законодавства на 101 годину - з 491 до 390 годин", - йдеться у звіті.

Також фахівці наголосили на спрощенні сплати податків в Україні завдяки "подальшому вдосконаленню системи електронного документообігу".

Крім того, окрему увагу приділено спрощенню отримання свідоцтва платника ПДВ, що забезпечило підвищення позицій України за критерієм "Реєстрація власності".

Разом з тим, міжнародні експерти констатують, що в Україні покращилася система митного адміністрування.

"Україна спростила міжнародну торгівлю завдяки прискоренню подачі митних декларацій та скорочення числа фізичних перевірок товарів", - зазначили фахівці.

За їх даними, час, необхідний для імпорту товарів в Україну, скоротилася з 33 до 28 днів, експорту - з 30 до 29 днів.

Разом з тим, зросли витрати на оформлення експорту та імпорту, зокрема, через підвищення послуг у портах.

Загалом, як повідомлялось, у рейтингу Doing Business-2014 Україна поліпшила свої позиції на 25 сходинок порівняно з минулорічним - до 112-го місця.

Реформи в нашій країні зафіксовано у 8-ми з 10-ти сфер. У цьому відношенні Україну визначили як топ-реформатора в світі.

Як відомо, більшість реформ, які зараз проводить країна, призначені для пристосування до стандартів ЄС, адже Україна планує підписати Угоду про асоціацію і ЗВТ з ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 3:15

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.