Україна відновила поставки газу з Польщі

Після невеликої перерви Україна відновила поставки газу через територію Польщі.

Про це поінформував оператор польської ГТС Gaz-System, повідомляє "Укрінформ".

"В суботу і неділю "Нафтогаз України" за контрактом з німецькою RWE Supply&Trading імпортував близько 1,4 і 1,3 мільйона кубометрів газу", - йдеться в повідомленні. Заявка на понеділок становила 3,2 мільйона кубометрів газу.

Як повідомлялось, в жовтні Україна припинила постачання природного газу з Польщі за контрактом з німецькою RWE через подорожчання палива.

Раніше повідомлялось, що через значне похолодання потік реверсного газу з Угорщини та Польщі до України різко скоротився, а ціни на нього стали непривабливими.

Як відомо, у травні 2012 року "Нафтогаз" і RWE уклали рамкову угоду з купівлі-продажу газу. Поставки по ній стартували в листопаді 2012 року і здійснюються через Польщу.

Реекспорт російського газу за такою схемою обходиться в середньому на 100 дешевше, ніж імпортований безпосередньо з Росії.

Однак, найбільші надії Україна покладає на реверс зі Словаччини, адже з Польщі та Угорщини може отримувати 6 мільярдів кубометрів газу на рік, а зі Словаччини - до 30 мільярдів.

У січні-вересні цього року з Європи в Україну надійшло близько 1,5 мільярда кубометрів газу: через Польщу - 809,2 мільйона, через Угорщину - 680 мільйона кубів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 3:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.