Українські емітенти можуть отримати можливість напряму випускати єврооблігації

Українські емітенти можуть отримати можливість випускати єврооблігації не через спеціалізовані західні компанії, а напряму, що дозволить зменшити вартість залучених коштів.

Як пише "Комерсант-Україна", Нацбанк підтримав ідею спрощення процедури реєстрації випуску облігацій та отримання дозволу на їх обіг за межами країни.

Досі майже всі корпоративні випуски єврооблігацій структурувалися у вигляді облігацій участі в кредиті (loan participation notes).

Їх емітентом виступає спеціальна компанія - SPV. Отримані від розміщення єврооблігацій кошти вона видавала у вигляді кредиту українському позичальнику.

"Така структура, на відміну від традиційної форми прямого випуску, є досить складною і вимагає істотних додаткових витрат. Крім того, вона знижує ліквідність випуску, робить його менш прозорим, а значить , підвищує його ефективну вартість", - упевнені в Незалежній асоціації банків України (НАБУ).

За оцінками асоціації, додаткові витрати при випуску євробондів перевищують 500 тисяч доларів.

Головною перешкодою для прямого випуску євробондів є вимога отримати дозвіл Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на розміщення та обіг будь-яких цінних паперів українського емітента поза межами країни.

Однак, НАБУ хоче, щоб регулятори ринку зробили виняток для всіх зовнішніх боргових цінних паперів.

Як зазначає видання, НАБУ запропонувала "не оподатковувати доходи нерезидентів, отримані у вигляді процентів або доходу (дисконту) на боргові цінні папери емітентів - резидентів, продані нерезидентам за межами України".

У НАБУ вважають, що ці норми збільшать кількість інвесторів в українські ЦП, а також сприятимуть здешевленню ресурсної бази для українських емітентів.

"У Нацбанку вважають, що спростити механізм потрібно, але емітенти й далі повинні отримувати дозвіл НКЦПФР", - пише видання.

Останнє "убезпечить валютний ринок від неконтрольованого руху за межі України значних грошових потоків в іноземній валюті".

"Пропоновані ініціативи цілком логічні з точки зору приведення українського законодавства у відповідність з міжнародними стандартами. Але я не думаю, що регулятори готові відмовитися від контролю над борговими паперами резидентів", - вважає глава інвестиційного департаменту Сбєрбанку Росії Олексій Ращупкін.

Як повідомлялось, НБУ розширив вимоги до обов'язкового продажу валюти.Коментарі

Додати коментар


Maximus

Разницы не вижу никакой. Контроль за денежными потоками за рубеж и в Украину ведёт НБУ. Так что никаких проблем с их нелегальностью не должно возникнуть. К тому же, бездумно их выпускать не будут – существует их лимит.

Павло Іванович

Спрощена система випуску цінних паперів лише зробить процедуру більш дешевою. На захист їх це ніяк не вплине.

ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 6:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.