Польща відмовилася фінансувати добудову трубопроводу "Одеса-Броди"

Польська державна компанія PERN відмовилася виділити кошти на добудову українського трубопроводу "Одеса-Броди" до Польщі, що призведе до втрати зарезервованого Євросоюзом дофінансування проекту на суму 120 мільйонів євро.

Як повідомляє УНІАН, про це у Варшаві в середу сказав генеральний директор компанії "Сарматія", створеної для розвитку цього проекту, Сергій Скрипка.

Він відзначив, що представники PERN на вчорашніх зборах акціонерів "Сарматії", яке тривало близько 8 годин, не підтримали жодного з питань порядку денного.

"Це означає, що компанія не зможе подати заявку на фінансування і, відповідно, не зможе одержати фінансову допомогу з боку ЄС", - сказав Скрипка.

Він повідомив, що представники PERN назвали вже нереальною добудову трубопроводу до кінця 2015 року, що необхідно зробити для одержання коштів Європейського Союзу.

Скрипка зазначив, що лише представники польської компанії виступили проти всіх питань порядку денного, які підтримали інші акціонери: українська "Укртранснафта", азербайджанська Socar, грузинська GOGC і литовська Klajpedos Nafta.

Представники польської компанії також відмовилися підтримати підвищення статутного капіталу "Сарматії", що необхідно для її подальшого існування.

"Якщо не буде ухвалено рішення про підвищення статутного капіталу "Сарматії", її потрібно буде закривати... Фінансів для продовження діяльності та для реалізації чергових етапів проекту в компанії немає", - сказав Скрипка.

На його думку це питання може бути вирішене на міждержавному рівні.

Як зазначається, раніше компанія пропонувала збільшити статутний фонд приблизно в 4 рази - до більш як 30 мільйонів доларів.

Скрипка нагадав, що вартість всього проекту становить 485 мільйонів євро.

З врахуванням 120 мільйонів євро коштів Євросоюзу і українського внеску польській компанії довелося б витратити на добудову трубопроводу менш як 100 мільйонів євро.

Як відомо, ідея створення на базі українського трубопроводу "Одеса-Броди" Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), добудувавши його до Польщі, виникла ще на початку 1990-х років, але до цих пір не вдалося знайти необхідного фінансування на його реалізацію.

Україна самостійно добудувала "Одеса-Броди" в 2001 році, але з того часу він практично не використовувався.

Раніше повідомлялось, що у вересні усі учасники проекту створення Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) на базі трубопроводу "Одеса-Броди", підтримали підписання відповідного міжнародного договору, крім представників Польщі.

Крім того, повідомлялось, що хоча Єврокомісія й включила проект ЄАНТК до списку пріоритетних на 2014-2020 роки, але не гарантує виділення коштів на його добудову до Польщі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 5:25

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.