"Енергоатому" не вистачає грошей на розвиток через низькі тарифи

При діючому дискримінаційному по відношенню до атомної енергетики тарифі, державне підприємство "Енергоатом" відчуває хронічний дефіцит фінансування на виконання програм розвитку.

Про це у вівторок заявив директор департаменту модернізації "Енергоатому" Сергій Тараканов, повідомляє "Українська енергетика".

За його словами, встановлений нещодавно тариф на відпущення електроенергії на 21,1 копійки за кВт-год не покриває виконання низки завдань.

Зокрема, коштів може не вистачити на модернізацію вітчизняних атомних електростанцій, розрахованої на продовження терміну їх експлуатації.

Тараканов зазначив, що в середньому на продовження терміну експлуатації одного енергоблоку АЕС необхідно 2,4 мільярда гривень, що становить 300 доларів за кВт встановленої потужності.

За словами посадовця, наразі компанія працює над проектами продовження терміну експлуатації двох енергоблокі Південно-Української та двох енергоблоків Запорізької АЕС.

"З кожним роком в середньому ще на одному енергоблоку будуть починатися до підготовки продовження експлуатації. Безумовно, такі роботи вимагають капіталовкладення", – сказав він.

Тараканов запевнив, що "Енергоатом" постійно звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики з метою врегулювання даного питання та підвищення тарифу до "належного рівня".

Як відомо, НКРЕ з 1 березня 2012 року знизила тариф на відпущення електроенергії "Енергоатому" на 6,8%, або 1,54 копійки за кВт-год, до 21,1 копійки за кВт-год.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.