Найбільший в Україні виробник курятини почав поставки на ринок ЄС

Найбільший в Україні виробник курятини - агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) почав поставки курятини на ринок ЄС.

Як повідомляє УНІАН, про це в ході Міжнародної конференції з питань реформування системи безпеки харчової промисловості в Україні сказав заступник голови Держветслужби Віталій Башинський.

"Вчора була перша поставка. Поставив "Миронівський хлібопродукт". Це не таємниця. Точний обсяг невідомий, але десь близько трьох машин, які вже пройшли через територію Польщі", - сказав Башинський.

Він уточнив, що одна машина - це близько 20 тонн продукції. "Значить, це 60 тонн вже зайшло на територію ЄС", - зазначив чиновник.

При цьому він зазначив, що країна призначення продукції – Франція.

Як відомо, дозвіл на експорт продукції птахівництва до країн ЄС Україна отримала 24 липня цього року після набрання чинності затвердженого Єврокомісією переліку українських підприємств, що мають на це право.

Крім МХП таке право отримали Снятинська птахофабрика (гусяче м'ясо, фуа-гра) і Миронівський м'ясопереробний завод "Легко" (готові м'ясні продукти).

У серпні міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк зазначав, що обсяг експорту української курятини в країни Європейського Союзу до кінця 2013 року становитиме мінімум 50-70 тисяч тонн.

Проте, за його словами, цей показник може зрости в рази після формування зони вільної торгівлі України з ЄС.

Як відомо, Україна планує встановити зону вільної торгівлі з ЄС, підписавши Угоду про асоціацію в листопаді цього року.

Як повідомлялось, Єврокомісар з питань розширення Штефан Фюлє заявляв, що режим вільної торгівлі з Євросоюзом буде давати українській економіці щорічний приріст у 6%.

Згідно з положеннями Угоди, середня ставка мит для товарів з Євросоюзу знизиться з 4,95% до 2,42%, в той час як середня ставка мит Євросоюзу для українських товарів зменшиться з 7,6% до 0,5%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:27

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.