МВФ пропонує українському уряду скоротити зарплати і субсидії

МВФ пропонує українському уряду скоротити персонал і зарплату в бюджетному секторі України, а також субсидії й держзакупівлі.

Про це йдеться в сьогоднішній заяві голови місії МВФ в Україні Миколи Георгієва, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Необхідно забезпечити амбітну фіскальну консолідацію, щоб скоротити великі потреби бюджету у фінансуванні ... шляхом обмеження у бюджетному секторі фонду заробітної плати та чисельності зайнятих, скорочення субсидій та впорядкування витрат на закупівлю товарів і послуг", - йдеться в заяві.

Зниження ставок оподаткування, згідно із заявою, має бути віддалено до тих пір, поки дефіцит бюджету не скоротиться до стабільно прийнятного рівня.

Крім того, МВФ рекомендує "авансом" здійснити суттєве підвищення тарифів на газ та опалення для населення і прийняти графік подальшого підвищення до рівня, який забезпечить покриття собівартості.

Разом з тим для пом'якшення наслідків, які матиме коригування тарифів для найменш забезпечених верств населення, МВФ пропонує розширити надання цільової соціальної допомоги, яка повинна охопити 40% населення.

Крім того, МВФ відзначає важливість поліпшення бізнес-клімату для високого і стабільного економічного зростання.

"Ми рекомендуємо зосередити увагу на реалізації структурних реформ, спрямованих на вирішення нагальних проблем, що стоять на шляху економічного зростання. До таких можна віднести реформування системи судочинства, спрощення чи скасування обтяжливих урядових нормативних документів, посилення заходів по боротьбі з корупцією", - йдеться в заяві.

За оцінкою МВФ, рішучий прогрес у цих напрямках дозволить забезпечити підвищення продуктивності і зростання інвестицій в економіку України.

Раніше повідомлялось, що МВФ розкритикував випуск урядом казначейських векселів і рекомендував провести аудит банків України.

Також за оцінками МВФ, дефіцит бюджету в 2013 році становитиме 5,75% ВВП.

Як повідомлялось, місія МВФ залишила в силі свої попередні умови щодо надання кредиту - підняти ціни на енергоресурси та "відпустити" гривню.

Також повідомлялось, що МВФ рекомендує українській владі відкласти зниження ставок ПДВ і податку на прибуток.

Як відомо, місія МВФ на чолі з Миколою Георгієвим з 17 по 29 жовтня оцінювала макроекономічну ситуацію в Україні з тим, щоб в перспективі надати новий кредит у 15 мільярдів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.