Уряд скасував застарілі постанови, які унормовували індивідуальне будівництво житла

Уряд скасував дію двох постанов УРСР, які врегульовували питання індивідуального житлового будівництва, у зв'язку з їх неактуальністю.

Про повідомляє прес-служба відомства, таке рішення прийнято для приведення у відповідність із діючим законодавством застарілих актів УРСР, які на сьогодні є чинними.

"30 жовтня уряд схвалив постанову, відповідно до якої втратили чинність дві постанови Ради Міністрів УРСР (від 18 грудня 1981 року №618 та від 29 грудня 1989 року №327), які врегульовували питання індивідуального житлового будівництва", - йдеться в повідомленні.

Як пояснив глава Мінрегіонбуду Геннадій Темник, норми названих постанов є застарілими і не відповідають законодавству з питань будівництва, містобудування, архітектури і житлової політики.

Зокрема, за словами міністра, Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" питання індивідуального житлового будівництва унормовано в інший спосіб, ніж це передбачено скасованими постановами.

"До прикладу, будівництво сьогодні здійснюється після подання повідомлення про початок робіт, на підставі будівельного паспорта, а розроблення проекту не обов'язкове", - пояснив міністр.

Також на сьогодні по-іншому здійснюється прийняття в експлуатацію об'єкта - за декларативним принципом, а не державними приймальними комісіями.

Крім того, за словами міністра, на сьогодні житло споруджується на ринкових засадах, тобто держава не встановлює ліміти капіталовкладень, робіт та ресурсів тощо.

А відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення" - ціни на житло є вільними і не регулюються державою.

Як повідомлялось, уряд посилив механізм штрафування порушників будівельних норм.

Також повідомлялось, що Україна потрапила в першу десятку рейтингу країн з найшвидшим зростанням цін на житло.

Як відомо, Кабінет Міністрів прийняв Програму модернізації систем теплопостачання України на 2014-16 роки, розроблену Мінрегіонбудом, на яку планується витратити 28 мільярдів гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 14:09

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.