Агентство S&P знизило рейтинг України до "В-"

Міжнародне рейтингове агентство S&P знизило у п'ятницю довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній і національній валюті до "В-" з "В", підтвердивши короткостроковий рейтинг "В" і негативний прогноз по них.

Про це повідомляють "РіаНовості" з посиланням на прес-реліз агентства.

Як зазначається, разом з тим був знижений довгостроковий рейтинг України за національною шкалою до "uaВВВ -" з "uaА-".

"На думку агентства, зростає ймовірність того, що уряду країни не вдасться забезпечити достатню кількість іноземної валюти для своїх потреб. Резерви інвалюти у ЦБ країни скоротилися у вересні на 26% в річному вираженні, і S&P очікує подальшого їх зменшення в майбутньому", - йдеться в повідомленні.

Згідно з базовим сценарієм агентства, Україна не піде на широкомасштабні реформи, що робить малоймовірним узгодження програми зовнішнього фінансування.

Для затвердження подібної програми необхідні консолідація бюджету, збільшення залежності газових цін від ситуації на ринку, підвищення гнучкості обмінних курсів.

"На нашу думку, ймовірність падіння курсу гривні збільшилася - в 2014 році курс досягне 9,5 гривень за долар з передбачуваних 8,2 гривень за долар до кінця поточного року", - додають аналітики.

Слабкість банківської системи України є, на їх думку, перешкодою для гнучкості монетарної політики влади: обсяг безповоротних кредитів у портфелях банків становить 40% і може вирости ще більш істотно надалі.

"Зберігається невизначеність щодо угоди про асоціацію з ЄС у зв'язку з ситуацією навколо екс-прем'єра країни Юлії Тимошенко", - йдеться в повідомленні.

Підписання угоди, на думку S&P, буде позитивно для України в довгостроковій перспективі, проте Росія, швидше за все, відреагує посиленням торгового режиму.

Негативний прогноз означає, що рейтинг України може бути знижений в найближчі 12 місяців з імовірністю один до трьох у випадку більш прискореного скорочення валютних резервів, ніж передбачається агентством.

"Ми можемо переглянути прогноз до стабільного, якщо зовнішній тиск помітно пом'якшиться" , - відзначають експерти S&P.

Як відомо, 20 вересня агентство Moody’s знизило рейтинг українських єврооблігацій з рівня "B3" до "Саа1".

"Реальна економіка" детально писала про те, чому агентство Moody's знизило українські рейтинги.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 січня 2022, 22:20

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.